تا سال 2023، تولید جهانی میگو بیش از حد خواهد بود. صنعت جهانی میگو در زمان حساسی قرار دارد

زمان مطالعه: 2 دقیقه

تا سال 2023، تولید جهانی میگو بیش از حد خواهد بود. صنعت جهانی میگو در زمان حساسی قرار دارد

از سال 2010، دو صادرکننده بزرگ میگوی پا سفید در جهان، اکوادور و هند، حاشیه سود معقولی را داشتند و در عین حال طی دوره حدودا ده ساله با حفظ حاشیه سود، به سرعت در حال گسترش پرورش تجاری میگوی این نوع میگو هستند.

با این حال برای سال 2023، صنعت پرورش میگو در هر دو کشور با بحران عرضه بیش از حد به بازار و افزایش قیمت‌ها مواجه است. از یک سو به دلیل پرورش، تولید و صادرات گسترده میگو و از سوی دیگر به دلیل رکود اقتصادی در کشور های واردکننده، مصرف غذاهای دریایی میگو متوقف شده و رقابت بین تولیدکنندگان میگوی جهان که پس از پاندمی در حال بازگشت به چرخه تولید هستند، شدیدتر شده است. کاهش قیمت‌ها برای تسخیر بازار است، اما همه ما به خوبی می دانیم که صنعت جهانی میگو در حال حاضر در دوره حساسی قرار دارد و چگونگی اصلاح توسعه آینده اکوادور و هند، که بزرگترین صادرکننده‌های میگوی جهان هستند مسیر آینده را تعیین می‌کند.

اکوادور  

بازار چین، شتاب رشد سریعی به صنعت میگوی اکوادور داده است، اما در دراز مدت، وابستگی بیش از حد به بازار چین گزینه چندان مناسبی به نظر نمی‌آید.

از سال 2010، صادرات میگوی اکوادور در حال افزایش بوده. اگر نرخ رشد در این دوره با رشد هند در دهه قبل قابل مقایسه بود، اما نرخ رشد فعلی اکوادور طی سال‌های اخیر، با هند قابل مقایسه نیست و بسیار بالا‌تر رفته. تاکنون، داده‌های صادراتی میگوی پا سفید اکوادور در ژانویه 2023 نشان می‌دهد که این ارقام رشد، حداقل در کوتاه مدت ادامه خواهد داشت.

برخی از افراد، از جمله نویسنده این مقاله، تمایل دارد که صادرات میگوی پا سفید اکوادور همچنان به رشد خود ادامه دهد، زیرا این افراد نسبت به روند رشد اقتصادی اهداف اصلی صادرات میگوی سفید پرورشی اکوادور (مانند چین) و نسبت به تقاضا غذاهای دریایی میگو در این بازارها خوشبین هستند.

از نظر تئوری، هیچ محدودیتی برای رشد تولید میگو از اکوادور در کوتاه مدت وجود ندارد. پروش‌دهندگان میگوی اکوادوری با استفاده از پست لاروهای مقاوم به بیماری و به گزینی شده از نظر رشد، تولید خود را افزایش داده‌اند. توسعه استخرهای پرورش جدید نرسری باعث کوتاه شدن چرخه تولید میگوی پا سفید شد و افزودن سیستم هوادهی و تغذیه اتوماتیک، تولید را بهبود بخشید. این موضوع با عوامل خارجی مطلوب در دهه گذشته مانند شیوع سندرم مرگ زودرس (EMS) و افزایش تقاضا برای میگو غذاهای دریایی از بازار چین مطابقت دارد.تعداد بازدید:
۰

لینک کوتاه: کپی کن!

منبع

آخرین اخبار دریایی:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

سرنوشت قرارداد هندی‌ها برای تجهیز بندر چابهار چه می‌شود؟

س مهر 4 , 1402
زمان مطالعه: 2 دقیقه سه شنبه, 4 مهر 1402 گروه ترابران مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی با اعلام اینکه هنوز هند لغو مناقصه‌های خرید تجهیزات و جرثقیل برای بندر شهیدبهشتی چابهار را رسما به ما اعلام نکرده است، گفت: «فرمت قرارداد با هندی‌ها نهایی شده و تا دو هفته آینده […]

همچنین بخوانید: