بازدید نمایندگان بانک V.T.B روسیه از بندرامیرآباد/ توافق طرفین بر تعامل ارزی و ارائه تسهیلات ویژه به صاحبان کالا در صورت تداوم مبادله

زمان مطالعه: 1 دقیقه

 

در این جلسه طرفین به استفاده از ظرفیت‌های بالقوه و بالفعل دو جانبه ایران و روسیه اشاره و بر تقویت مسیر تبادل کالا بین دو کشور با محوریت بندرامیرآباد تأکید کردند.

 

تعامل ارزی دو جانبه جهت رونق صادرات و ترانزیت محصولات و ایجاد فرآیندهای پولی تأثیرگذار ، انتقال و رفع تعهدات ارزی که منجر به جلوگیری از وارد شدن خسارت به صاحبان کالا می شود، از دیگر موارد مطروحه در این جلسه بود.

 

همچنین نمایندگان بانک V.T.B روسیه، استفاده از اسکله رو _ رو ریلی بندر امیرآباد که این کشور تمایل ویژه‌ای را در دو سال اخیر جهت تجارت در دریای خزر پیدا کرده است را موجب تقویت تبادل کالا در کریدور شمال _ جنوب عنوان کردند.

 

هیأت بانکی طرف روسی در پایان، خواستار استقرار شعبه بانک متبوع خود در مناطق آزاد و ویژه اقتصادی ایران شد.

 

مدیرکل بنادرودریانوردی امیرآباد نیز در این دیدار ضمن تشریح سهم ایران در بازار روسیه ، امکانات ، ظرفیت‌ها و فرصت‌های سرمایه‌گذاری بندرامیرآباد را تبیین کرد.

 

موسی پور به سفر اخیر استاندار و هیأت اقتصادی مازندران به کشور روسیه جهت تقویت و افزایش مراودات کالا در مسیر کریدور شمال – جنوب با محوریت بنادر مازندران اشاره و بر تقویت زنجیره لجستیک دریایی در این مسیر تأکید کرد.

 

مدیرکل بزرگترین بندر حاشیه دریای خزر در پاسخ به درخواست هیأت روسی در خصوص ارائه امکانات به صاحبان کالا معرفی شده از سوی این بانک گفت: بندرامیرآباد به صاحبان کالایی که بندرامیرآباد را برای تجارت خود برمی گزینند در صورت تداوم مراودات تسهیلات ویژه ای از جمله تخصیص انبار ارائه می‌کند.

 

پایان پیام/

منبع

آخرین اخبار دریایی:

آخرین ویدئوهای دریایی:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

پروژه جدید کشت و پرورش ماهی سرخو در خشکی

ی مهر 9 , 1402
زمان مطالعه: 1 دقیقه ماهی سرخو که از دهه 1980 صید تجاری آن در ایالات متحده توسط فدرال محافظت شده است، قرار است در یک پروژه جدید آبزی‌پروری (RAS) پرورش داده شود. مگان سوربی که قبلاً مدیر عملیات Kingfish Maine بود، قصد دارد این ماهی بومی نمادین را به بازار […]

همچنین بخوانید: