اعتبار ۱۹ هزار میلیاردی برای ۵ پروژه سرمایه‌گذاری در بندر انزلی

زمان مطالعه: 3 دقیقه

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان بنادرودریانوردی، حسین یونسی در مراسم گرامیداشت روز جهانی دریانوردی که با حضور ارگان های دریایی استان گیلان و شرکت های کشتیرانی و کارگزار در اداره کل بنادر و دریانوردی استان گیلان برگزار شد، اظهار داشت: کنوانسیون مارپل ۵۰ سال پیش تصویب و لازم الاجرا شد و از آن زمان در حال اصلاح است و امروز از جمله کنوانسیون هایی بوده که بیشترین حالت پیشگیری را دارد.

 

وی افزود: در راستای پیشگیری از حوادث و آلودگی محیط زیست تمام کشتی هایی که وارد بنادر گیلان می شوند، بازرسی شده و از فعالیت کشتی هایی که نکات ایمنی و شرایط محیط زیست را تحت الشعاع قرار دهند، جلوگیری می‌شود.

 

یونسی با بیان اینکه یکی از اقدامات بسیار مهم در چند سال اخیر پروژه برق رسانی به کشتی ها است، بیان کرد: در این پروژه کشتی.هایی که در اسکله‌های مجتمع بندری انزلی پهلو می گیرند می توانند از برق اسکله ها بهره گیری نمایند که این اقدام در راستای کنوانسیون مارپل صورت می‌پذیرد.

 

 مدیرکل بنادر و دریانوردی استان گیلان در ادامه به ایجاد رشته دانشگاهی دریانوردی در این استان اشاره کرد و گفت: با پیگیری های انجام شده توانستیم در دفترچه انتخاب رشته کنکور امسال، رشته مهندسی دریا در شاخه کشتی و موتور را به رشته های دانشگاهی اضافه کنیم و هم اکنون فقط رشته موتور شروع شده و در ادامه راه، دو رشته برق و عرشه نیز اضافه خواهد شد.

 

یونسی با اشاره به رونق اقتصادی در بندرانزلی، تصریح کرد: بندرانزلی در یک سال گذشته رونق اقتصادی خوبی پیدا کرده و  این موضوع نشان دهنده آن است که دریانوردی در این استان رونق دارد.

 

وی با بیان اینکه طبق برنامه ریزی های انجام شده با تقویت تجهیزات دریایی و بندری تلاش می کنیم بنادر استان را به جایگاه اصلی خود برسانیم، بیان داشت:  تقویت تجهیزات بندری را در دستور کار داریم و بزودی تا پایان سال تعداد تخلیه و بارگیری همزمان کشتی ها در مجتمع بندری انزلی به ۱۱ فروند ارتقاء خواهد یافت و این امر  تحول بسیار بزرگی در بندر ایجاد خواهد کرد و زمینه رضایتمندی هر چه بیشتر صاحبان کالا و  همچنین افزایش ورود کشتی ها را فراهم خواهد کرد.

 

 مدیر کل بنادر و دریانوردی استان گیلان با اشاره به پنج پروژه سرمایه گذاری با اعتبار اولیه بالغ بر ۱۹ هزار میلیارد ریال در مجتمع بندری انزلی، تاکید کرد: مهمترین این پروژه ها، ساخت مجموعه کشتی‌سازی در مجتمع بندری انزلی است.

 

یونسی ادامه داد: در زمینه کشتی‌سازی و تعمیرات کشتی در بنادر شمالی کمبود داریم و سن کشتی‌ها در دریای خزر به طور میانگین بالای ۳۰ سال است و این مساله نگران کننده است.

 

وی با بیان اینکه مذاکره و انعقاد تفاهم نامه با سرمایه گذار جهت راه اندازی مجتمع کشتی سازی در بندر انزلی انجام شده است، عنوان کرد: اسکله و حوضچه استاندارد توسط اداره کل بنادر و دریانوردی استان گیلان تحویل سرمایه گذار می‌شود و طی ۲ ماه آینده عملیات اجرایی این پروژه آغاز خواهد شد.

 

گفتنی است، در مراسم گرامیداشت روز جهانی دریانوردی از دریانوردان نمونه حوزه های مختلف تجاری، نظامی، تفریحی و صیادی تقدیر بعمل آمد.

 

پایان پیام/

منبع

آخرین اخبار دریایی:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

نیروی دریایی در ماموریت ناوگروه ۸۶ جهانی اندیشید

چ مهر 19 , 1402
زمان مطالعه: 3 دقیقه به گزارش خبرنگار مهر، امیر سرتیپ ناصر آراسته صبح چهارشنبه در نشست تخصصی تبیین ابعاد حضور ناوگروه ۸۶ شجاعت، نوآوری و خطرپذیری نیروی دریایی را از شاخصه‌های مهم بیان کرد و گفت: نیروی دریایی جهانی اندیشید و ملی عمل کرد. وی با عنوان اینکه تفکر جهانی […]

همچنین بخوانید: