تأثیرگذاری مثبت منطقه آزاد چابهار باید برای اقتصاد کشور باشد

زمان مطالعه: 1 دقیقه

مرین‌پرس/سیستان و بلوچستان استاندار سیستان و بلوچستان گفت: منطقه آزاد چابهار تنها مربوط به چابهار و یا استان نیست بلکه تاثیرگذاری آن باید برای تمام کشور باشد.

محمد کرمی شامگاه جمعه ۵ آبان در جلسه با مدیران منطقه آزاد تجاری صنعتی چابهار با بیان اینکه چابهار باید مرکز صادرات و واردات و صنایع بزرگ کشور شود، اظهار داشت: منطقه آزاد چابهار تنها مربوط به چابهار و یا استان نیست بلکه تاثیرگذاری آن باید برای تمام کشور باشد و در آینده مرکز صادرات و واردات و صنایع بزرگ کشور شود.

استاندار سیستان و بلوچستان ادامه داد: هدف از تشکیل منطقه آزاد رشد و شکوفایی منطقه است و باید به یک بازار بزرگ بین المللی تبدیل شود.

وی با بیان اینکه مقایسه منطقه آزاد چابهار با مناطق آزاد در دنیا نشان می‌دهد که با اهداف تعریف شده فاصله داریم، افزود: آنچه که از مناطق آزاد انتظار است این است که دائماً صنایع بزرگ در حال ایجاد و توسعه باشد و محصولات منطقه به تمام کشورها صادر شود.

وی تصریح کرد: منطقه آزاد چابهار باید به گونه‌ای تاثیر بگذارد که فقر موجود در منطقه را ریشه کن کند و سطح رفاه مردم منطقه را ارتقا دهد چرا که با وجود این همه نعمت و ذخایر الهی در دریا و کنار دریا فقر و نبود اشتغال ساکنین منطقه قابل قبول نیست و باید همه ظرفیت‌های منطقه آزاد بکار گرفته شود.

استاندار با بیان اینکه شرایط را باید برای سرمایه‌گذاری همه سرمایه‌گذاران داخلی و خارجی فراهم کنیم، افزود: برای این منظور باید همایش سرمایه‌گذاران با حضور سرمایه‌گذاران خارجی و داخلی برگزار شود.

وی تاکید کرد: مردم را نیز با تسهیل شرایط باید پای کار بیاوریم و از ظرفیت های آنان برای توسعه اقتصاد منطقه استفاده شود.

انتهای پیام

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

هواشناسی قشم: شرایط جوی برای تردد و صیادی در دریا مساعد است

ش آبان 6 , 1402
زمان مطالعه: 1 دقیقهقشم – ایرنا – رییس اداره هواشناسی جزیره قشم با بیان اینکه امروز (شنبه) شرایط جوی و دریایی نسبتا پایداری در استان هرمزگان حاکم خواهد بود، گفت: در این مدت دریا در بیشتر ساعت ها آرام و شرایط برای رفت و آمدهای دریایی و انجام امور صیادی مساعد […]

همچنین بخوانید: