اجرای سیاست‌های 9 گانه توسعه دریامحور نیازمند «فرماندهی واحد» است/ تحقق سیاست های ابلاغی مشکلات اقتصاد دریا را برطرف می‌کند

زمان مطالعه: 2 دقیقه

مسعود پل‌مه در گفت‌وگو با پایگاه اطلاع رسانی سازمان بنادر و دریانوردی، در مورد ابلاغ سیاست های کلی توسعه دریامحور، اظهار داشت: ابلاغ این سند راهبردی می تواند بسیاری از مشکلات و خلاءهای موجود در حوزه دریا که موانع اصلی پیشبرد اهداف اقتصادی کشور هستند را برطرف کند.

اجرای سیاست های کلی توسعه دریامحور؛ نیازمند تدوین آیین نامه و بخشنامه اجرایی و عملیاتی 

وی افزود: سیاست های کلی توسعه دریامحور یک سند بالادستی و کلان است تحقق آن نیازمند تدوین آیین نامه ها و بخشنامه های اجرایی و عملیاتی است.

دبیرکل انجمن کشتیرانی و خدمات وابسته ایران با بیان اینکه دولت باید نگاه راهبردی برای تدوین آیین نامه ها به منظور تحقق حداکثری سیاست های کلی توسعه دریامحور داشته باشد، عنوان کرد: قطعا آیین نامه های تدوین شده باید همسو با سیاست های ابلاغی کلی توسعه دریامحور به عنوان سند بالادستی باشد و در این صورت شاهد نتایج مطلوب در توسعه دریامحور و اقتصاد کشور، خواهیم بود.

تمامی دستگاه‌های بر اساس یک برنامه مشخص عمل کنند

پل‌مه با اشاره به اینکه توسعه دریامحور موتور محرک اقتصاد کشور است، اظهار داشت: برای دستیابی به این هدف، نیازمند مدیریت و فرماندهی واحد در حوزه دریا هستیم که از صدر تا ذیل دستگاه های مرتبط بر اساس یک برنامه مشخص، عمل کنند.

فعالیت جزیره ای و مستقل ارگانهای مختلف در حوزه توسعه دریامحور باشیم

وی با تاکید بر اینکه نباید شاهد فعالیت جزیره ای و مستقل ارگانهای مختلف در حوزه توسعه دریامحور باشیم و هیچ دستگاهی نباید خود محور عمل کند ، گفت:  تمامی دستگاه های ذیربط باید توسط یک مدیریت واحد برای تحقق حداکثری سیاست های کلی توسعه دریامحور حرکت کنند در غیر اینصورت ماحصلی جز تناقض و تعارض منافع در اقتصاد دریا به دنبال نخواهد داشت.

دبیرکل انجمن کشتیرانی و خدمات وابسته ایران با بیان اینکه سیاست های کلی توسعه دریامحور یک بسته جامع در شقوق مختلف حمل و نقل است، گفت: باید با هم افزایی بین دستگاه های مختلف شاهد اجرای و ارتباط تمامی بندهای 9 گانه سیاست های کلی توسعه دریامحور باشیم.

سیاست‌های ابلاغی یک سند کامل و جامع است

پل‌مه با تاکید بر اینکه سیاست های کلی توسعه دریامحور از سوی مقام معظم رهبری یک سند کامل و جامع است و اجرای آن مبتنی بر آیین نامه های اجرایی است، خاطرنشان کرد: نباید به صورت تشریفاتی و شعارگونه در راستای اجرای این سیاست های ابلاغی عمل کرد و باید با برنامه ریزی هدفمند که مشمول زمان و به دست فراموشی سپرده نشود، فعالیت ها را پیش برد.

منبع

آخرین اخبار دریایی:

آخرین ویدئوهای دریایی:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

برگزاری نخستین نشست بررسی الزامات اجرای سیاست‌های کلی توسعه دریامحور

ی آبان 21 , 1402
زمان مطالعه: 2 دقیقه به گزارش بازار، این نشست توسط معاونت اقتصادی سازمان برنامه و بودجه کشور و در پی ابلاغ سیاست‌های کلی توسعه دریامحور از سوی مقام معظم رهبری در تاریخ ۱۶ آبان‌ماه ۱۴۰۲ و با هدف فراهم‌سازی بسترها و الزامات اجرای این سیاست‌های کلی که می‌تواند زمینه تحول […]

همچنین بخوانید: