سازمان ASC اولین اجلاس مهم خود در ویتنام را به پایان رساند

زمان مطالعه: 3 دقیقه

اولین اجلاس ASC  در ویتنام با پرورش دهندگان میگو و پانگاسیوس که نامزد دریافت این گواهی هستند برگزار شد. خریداران غذاهای دریایی از سراسر جهان سفری تجاری و پنج روزه (از 23 تا 28 اکتبر 2023) را به ویتنام که یکی از کشورهای پیشرو تولید آبزی پروری در جهان است انجام دادند.

مجموعه جدیدی از فعالیت‌های تعاملی مهم ASC شامل گشت‌هایی در مزارع پرورشی و بازدید از تأسیسات فرآوری و کارخانه‌های خوراک که همگی در چرخه مراقبت مسئولانه و عرضه غذاهای دریایی دارای گواهی و برچسبASC  در بازارهای سراسر جهان فعالیت می‌کنند مورد بازدید قرار گرفتند.

همچنین ممکن است این موارد مورد علاقه شما باشد:

  • رد‌پای ASC در ردیابی موارد مختلف نتایج امیدوارکننده‌ای را نشان می‌دهد.
  • ASC اولین اجلاس مهم را در اروپا برگزار می‌کند و خرده فروشان کلیدی را به تولیدکنندگان باس و سی‌بریم مرتبط می سازد.

صادرات غذاهای دریایی ویتنامی نقش مهمی در سرتاسر جهان ایفا می‌کند، به ویژه آن که در حال حاضر میگو و پانگاسیوس پرورشی با برچسبASC  در ویتنام وجود دارند:

  • بیش از 300 سایت مزرعه میگو دارای گواهینامه ASC.
  • بیش از 50 سایت مزرعه پنگوسی دارای گواهینامه. ASC
  • سالانه بیش از 73000 تن میگو دارای گواهینامه ASC تولید می‌شود.
  • سالانه تقریباً 85000 تن پنگوسی دارای گواهینامه ASC تولید می شود.

صنعت غذاهای دریایی پرورشی با سرعت در سطح بین‌المللی در حال رشد است و به دلیل این واقعیت که بیش از نیمی از غذاهای دریایی مصرف شده در سطح جهان از آبزی پروری می‌آیند، اجرای شیوه‌های مسئولانه مهم‌تر از همیشه است. همچنین برای تصمیم گیرندگان کلیدی صنعت و بازارغذاهای دریایی بسیار مهم است که این شانس را داشته باشند تا این تولیدکنندگان را درعمل ببینند، سؤال بپرسند و در بحث در مورد آینده غذاهای دریایی پرورشی شرکت کنند.

آقای Ssangjin Lee، خریدار ماهی و مدیر ESG در Lottemart ازکشور کره اظهار داشت: «می‌خواهم از ASC برای دعوت من به این اجلاس تشکر کنم. بازدید از مزارع مختلف آبزی پروری در خارج از کشور تجربه بسیار خوبی بود و به ویژه مشاهده پیشرفت امکانات تولید، چشمگیر بود. دانش به‌دست‌آمده در طول این بازدید، به ما در تصمیمات آینده مان برای خرید انواع غذاهای دریایی از جمله میگوی دارای گواهینامه ASCآگاهی خواهد داد».

Marcos Moya، مسئول توسعه جهانی تولیدکنندگان ASC، اظهار داشت: «مجموعه پراهمیتASC  به ارائه یک تجربه آموزشی می‌پردازد، که تا کنون هیچ سازمان دیگری در این سطح به غذاهای شیلاتی پرورشی به صورت مسئولانه نپرداخته است. ما خرده‌فروشان اصلی را به پرورش دهندگانی متصل می‌کنیم که غذاهای دریایی آن‌ها مستقیماً به بشقاب‌های مصرف‌کنندگان می‌رسد و این راه کلید افزایش تأثیرات مثبت پیرامون پایداری زیست‌محیطی و مسئولیت اجتماعی در آبزی پروری است. ارزش برچسب ASC بر پشت محصولات، برای حصول اطمینان از اینکه غذاهای دریایی پرورشی به روش مسئولانه و با داشتن قابلیت ردیابی از مزرعه تا قفسه فروشگاه ارائه می‌شوند، بسیار حیاتی است.»

نشست ASC در ویتنام مقصد نهایی این مجموعه برای سال 2023 بود که قبلاً خریداران غذاهای دریایی را از سراسر جهان برای بازدید از مزارع میگو در اکوادور (ژوئن 2023) و مزارع ماهیان باس و سی‌بریم در ترکیه (سپتامبر 2023) به همراه داشت.

تجربه عملی فراگیر در ویتنام، طولانی‌ترین اجلاس بزرگان صنعت غذاهای دریایی تا به امروز بود، با بیشترین بازدید از سایت، که نشان می‌دهد آبزی‌پروران دارای گواهی ASC برای نشان دادن عملکرد پایدار، شفاف، ارزش‌ها و تعهد خود به آبزی‌پروری مسئولانه غذاهای دریایی چگونه تلاش خود را در بخش‌ها مختلف به کار می‌گیرند.

ASC  به زودی، دور جدیدی از مکان‌ها و تاریخ‌های اجلاس ASC را برای سال 2024 اعلام می‌کند و ردپای خود را برای سهامداران بیشتری در صنعت گسترش می‌دهد تا از مزایای آبزی‌پروری مسئولانه غذاهای دریایی بهره‌مند شوند.

تعداد بازدید: ۰

لینک کوتاه: کپی کن!

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

توقیف انبار ۳۰ هزار لیتری سوخت قاچاق در ساحل ماهشهر

ی آبان 28 , 1402
زمان مطالعه: 3 دقیقه سردار لطفعلی پاکباز در گفتگو با خبرنگار مانا افزود: مأموران پایگاه دریابانی ماهشهر پس از کسب اطلاع در خصوص فعالیت قاچاقچیان سوخت به وسیله دپو در انبار‌های سوختی، بلافاصله به صورت ویژه موضوع را مورد  بررسی قرار دادند. وی گفت: مآموران دریابانی با عزیمت به محل […]

همچنین بخوانید: