ناوشکن «دیلمان» محصول آخرین دستاورد صنایع دفاعی کشور است

زمان مطالعه: 1 دقیقه

به گزارش خبرنگار مهر، امیر دریادار شهرام ایرانی صبح دوشنبه در مراسم الحاق ناوشکن دیلمان در سواحل بندر انزلی اظهار کرد: نیروهای مسلح سربازان خط مقدم امنیت و امنیت ایران اسلامی هستند.

وی با اشاره به استعدادها و توانمندی‌های ناوگان شمال در ایمن بخش محور کشتیرانی و دریانوردی افزود: ناوشکن دیلمان محصول آخرین دستاورد صنایع دفاعی کشور است که امروز به دریای خزر ملحق می‌شود.

فرمانده نیروی دریایی ارتش با بیان اینکه ناوگان شمال نقش مؤثری در ارتقای ماندگاری و پایداری امنیت دریاها دارد، گفت: امنیت و ایمنی دریانوردی و کشتیرانی در سواحل خزر با کمک ناوگان شمال تحقق یافته و ناوشکن دیلمان نمونه‌ای از دستاوردهای ایمن بخش و امنیت ساز است.

دریادار ایرانی با بیان اینکه ناوگان شمال در آموزش جوانان کشور در عرصه دریانوردی قدم‌های مؤثری برداشته است، اضافه کرد: ناوگان شمال دانشگاه تجربی و علمی حوزه دفاعی و دریایی است.

وی با اشاره به اهمیت الحاق ناوشکن دیلمان افزود: گیلان و خزر در منطقه قطب اقتصادی و استراتژیک قرار گرفته و این الحاق نیازهای ضرورت دار است.

فرمانده نیروی دریایی ارتش با بیان اینکه منطقه در هندسه جهانی در التهاب است، گفت: مقاومت نقطه قوت و پیروزی جبهه اسلامی است.

ایرانی با اشاره به جنایات اسرائیل در غزه و فلسطین اضافه کرد: مظلوم کشی اسرائیل در غزه نشانه شکست استکبار است.

منبع

آخرین اخبار دریایی:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

ناو «یو اس اس آیزنهاور» وارد آب‌های خلیج فارس شد

د آذر 6 , 1402
زمان مطالعه: 1 دقیقه به گزارش مانا، فرماندهی مرکزی ارتش آمریکا در غرب آسیا موسوم به سنتکام بامداد دوشنبه اعلام کرد که ناو هواپیما بر یو اس اس دوایت آیزنهاور با عبور از تنگه هرمز وارد آبهای خلیج فارس شده است. سنتکام در بیانیه خود آورده است که ناو آیزنهاور […]

همچنین بخوانید: