طرح توسعه بندر کنگان در ایستگاه پایانی

زمان مطالعه: 1 دقیقه

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بنادر و دریانوردی، محمد شکیبی نسب در بازدید از روند اجرا طرح توسعه بندر کنگان اظهار داشت: در راستای سیاست های کلان سازمان بنادر و دریانوردی و همچنین ابلاغ سند توسعه دریامحور از سوی مقام معظم رهبری و رفع مشکلات ساحل نشینان، طرح توسعه بندر کنگان با شتاب بسیار خوبی اجرا شده است.

وی افزود: در این طرح طول موج شکن غربی به 440 و موج شکن شرقی به یک هزار و 325 متر و مساحت حوضچه از هفت به 36 هکتار افزایش پیدا می کند.

شکیبی نسب ادامه داد: با اجرای طرح توسعه بندر کنگان شاهد ارتقاء ایمنی تردد در حوضچه، پارکینگ و تخلیه و بارگیری شناورها خواهیم بود.

وی اظهار کرد: با افزایش عمق همچنین امکان تردد شناورها با ظرفیت بالاتر فراهم و به دنبال آن اشتغال و رونق بیش از پیش در بندر کنگان میسر می شود.

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر تصریح کرد: قابلیت ورود و تخلیه شناورهای فلزی تا ظرفیت ۲ هزار تن و تفکیک حوضچه شناورهای سفاری از صیادی از دیگر مزیت های طرح توسعه بندر کنگان به عنوان مطالبه دیرینه و به حق ساحل نشینان این بندر است.

معاون عمرانی و برنامه ریزی فرماندار کنگان نیز گفت: با ورود عملیات اجرایی طرح توسعه اسکله بندر کنگان به مرحله پایانی، انتظار می رود این بندر در آینده نزدیک شاهد تحولاتی گسترده در حوزه بندر در شهرستان کنگان باشیم.

جاسم رستگار افزود: این اقدام بدون تردید منشاء خیر و اثر در حوزه بندر و تجارت در بندر کنگان خواهد بود.

وی اظهار کرد: با اتمام این طرح بزرگ عمرانی، شرایط برای پهلوگیری شناورهای با تناژ بالاتر و رونق بیشتر بندر کنگان فراهم می‌شود.

منبع

آخرین اخبار دریایی:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

دیدار جمعی از فرماندهان نیروی دریایی ارتش با فرمانده معظم کل قوا

س آذر 7 , 1402
زمان مطالعه: 1 دقیقه جمعی از فرماندهان و مسئولان نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران، ظهر امروز | سه‌شنبه ۷ آذر به مناسبت هفتم آذرماه روز نیروی دریایی، با حضرت آیت‌الله خامنه‌ای فرمانده کل قوا دیدار کردند. منبع

همچنین بخوانید: