اجرای سیاست‌های کلی توسعه دریامحور با حذف قوانین معارض

زمان مطالعه: 1 دقیقه

علی‌اکبر صفایی با بیان این‌که علم‌وفناوری، مباحث اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی، محیط زیست و امنیت دریایی 5 ستون اصلی سیاست‌های کلی توسعه دریامحور است، اظهار کرد: مهم‌ترین مبحث در اجرایی سازی مباحث توسعه دریامحور، سیاست‌گذاری یکپارچه و پاکسازی قوانین و مقررات مخل و دست‌وپاگیر در حوزه دریایی است.

وی با اشاره به اقدامات صورت گرفته در این سازمان پس از ابلاغ سیاست‌های کلی توسعه دریامحور توسط مقام معظم رهبری، از تشکیل دبیرخانه ستاد توسعه‌ دریامحور؛ احصای قابلیت‌ها و ظرفیت‌های موثر و پیشران دریایی؛ تدوین برنامه‌های اجرایی برای تحقق هریک از سیاست‌های نه‌گانه ابلاغی و مفهوم‌شناسی توسعه دریامحور خبر داد.

وی بیان کرد: باید تمام مساعی فکری و عملی‌مان را برای حذف قوانین معارض و مخل در انجام ماموریت‌های توسعه دریامحور به‌کار ببندیم.

صفایی در ادامه با تاکید بر سرعت‌گیری هرچه بیشتر پروژه‌های توسعه‌ای و سرمایه‌ای سازمان بنادر، اظهار کرد: ساخت 50 فروند شناور مسافری با اعتبار بیش از 50 میلیارد تومان در دست اقدام است که باید با سرعت بیشتر و با مدیریت مدیرکل بنادر هرمزگان پیگیری شود.

معاون وزیر راه‌وشهرسازی تاکید کرد:  پروژه‌های عمرانی و زیرساختی تعریف شده در دولت سیزدهم، چه در بخش دریایی و چه در حوزه بندری، باید بدون معطلی جاری و ساری باشد. با الزام دولت، بودجه جاری در دستگاه‌های اجرایی باید با تمهیدات و تدابیر ویژه‌ای به سمت صرفه‌جویی و پرهیز از هزینه‌های اضافی باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

تجارت الکترونیکی در صنایع دریایی افزایش می‌یابد

س آذر 7 , 1402
زمان مطالعه: 1 دقیقه به گزارش مانا، مرکز توسعه تجارت الکترونیکی و دبیرخانه شورای‌عالی صنایع دریایی کشور با هدف اجرای سیاست‌های کلی توسعه دریامحور و همچنین هم‌افزایی و استفاده از ظرفیت‌های طرفین برای افزایش نفوذ تجارت الکترونیکی در زیست‌بوم دریایی، تفاهم‌نامه همکاری علمی و تخصصی  امضا کردند. «محمدمهدی سالاری» مشاور […]
مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی، محمد راستاد، گردشگری دریایی، سواحل مکران

همچنین بخوانید: