به دنبال ایجاد ترافیک دریایی در بندر خرمشهر هستیم/ پرریسک‌ترین مغروقه اروند رود تا پایان سال جاری خارج‌سازی می‌شود

زمان مطالعه: 2 دقیقه

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بنادر و دریانوردی، علی عسکری در گفت‌وگوی ویژه خبری صدا و سیمای استان با اشاره به اهمیت گردشگری دریایی، اظهار داشت: بندر خرمشهر در راستای عمل به مسئولیت‌های اجتماعی و فعال کردن صنعت گردشگری دریایی، در سال‌های گذشته ۸ پست اسکله در رودخانه کارون تاسیس کرد که در ایام نوروز با استقبال باشکوه مسافران نوروزی همراه بود و موجب رونق اقتصادی شد.

 وی افزود: مدیریت اسکله‌های گردشگری دریایی بر عهده شهرداری‌ها است، در خرمشهر این زیرساخت‌ها با همت بندر خرمشهر ایجاد شد اما متاسفانه شهرداری خرمشهر تاکنون حاضر به تحویل آن نشده است و عملا این زیرساخت‌های منحصر به فرد، در روزهای غیر نوروز، بدون استفاده مانده است.

 مدیرکل بندر و دریانوردی خرمشهر رونق بندر را منوط به ایجاد ترافیک کالا و ورود و خروج کشتی‌ها دانست و گفت: لایروبی اروند رود اساسی‌ترین اقدام برای توسعه و رونق بندر خرمشهر است که با وجود آن، مسیر برای ورود کشتی‌های سایز بزرگ در اروند رود فراهم می‌شود.

 وی افزود: اکنون که لایروبی اروند در هاله‌ای از ابهام است، ما به دنبال یک اقدام جایگزین به منظور بسترسازی برای تردد کشتی‌های سایز بزرگ هستیم که با مطالعات و پژوهش‌های انجام گرفته، استفاده از شناورهای Box Shape بهترین اقدام است که موجب ایجاد ترافیک دریایی و به تبع آن توسعه اقتصادی می‌شود.

 عسکری با اشاره به روند خارج‌سازی مغروقه‌ها، خاطرنشان کرد: مغروقه خانیان از بزرگترین و پرریسک‌ترین مغروقه موجود در اروند رود است که خارج‌سازی آن در رونق بندر موثر خواهد بود که با هدف‌گذاری انجام شده، تا پایان سال جاری این مغروقه خارج‌سازی خواهد شد.

 مدیرکل بندر و دریانوردی خرمشهر با تاکید بر اینکه ظرفیت سالانه بندر خرمشهر ۱۱ میلیون تن است، گفت: بندر خرمشهر از زیرساخت‌ها و امکانات روز کشور برخوردار است که متاسفانه بسیاری از امکانات و زیرساخت‌های آن مانند حمل و نقل ریلی مغفول مانده است که در صورت فعال شدن این پتانسیل‌ها، شاهد رونق خواهیم بود.

 عسکری متذکر شد: در هشت ماه نخست سال جاری، ۲۰۲۴۳۲۱تن به عنوان فعالیت تخلیه و بارگیری در بندر خرمشهر به ثبت رسید که نسبت به مدت مشابه سال گذشته رشد ۴۰ درصدی داشته است.

 وی خاطر نشان کرد: سیاست ما در بندر خرمشهر این است که با اقدامات مبتکرانه، فعالیت جهادی و داشتن روحیه انقلابی، رونق و توسعه را به این بندر تجاری بازگردانیم.

منبع

آخرین اخبار دریایی:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

بازدید یک هیات اقتصادی روس از بندرامیرآباد

س آذر 7 , 1402
زمان مطالعه: 2 دقیقه به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بنادر و دریانوردی، مدیرکل بنادر و دریانوردی امیرآباد در این دیدار ضمن تبیین عملکرد و قابلیت‌های بندرامیرآباد به حجم بالای مراودات اقتصادی کشور روسیه با جمهوری اسلامی ایران با محوریت بندرامیرآباد اشاره کرد و گفت با توجه به شرایط موجود […]
بازدید یک هیات اقتصادی روس از بندرامیرآباد

همچنین بخوانید: