دیپلماسی دفاعی با انزواگریزی و تحریم‌ناپذیری در حال اجراست

زمان مطالعه: 3 دقیقه

به گزارش خبرگزاری مهر، دریادار شهرام ایرانی فرمانده نیروی دریایی ارتش در پیش خطبه‌های نماز جمعه تهران که در مصلای امام خمینی (ره) برگزار شد، گفت: هفتم آذر ماه روز فداکاری هم رزمان جان برکفم در دفاع مقدس و کمترین زمان یعنی ۶۷ روز پس از آغاز جنگ تحمیلی است که موفق شدند ناوچه پیکان و تکاوران دلاور نیروی دریایی و هم رزمان توانمند من دشمن بعثی را همیشه از صحنه دریا حذف کنند.

وی افزود: در طول ۸ سال دفاع مقدس، نه تنها توان نظامی دشمن را از صحنه دریا حذف کردند، بلکه شاهرگ اقتصادی آن را که به نفت و سکوهای البکر و العمیه وابسته بود را از بین ببرند، به‌گونه‌ای که نتواند اقتصاد جنگ را مدیریت کند، در مقابل اقتصاد کشور خودمان و خطوط مواصلاتی ایران اسلامی را برقرار نگه داشتند و بنادر و پایانه‌های نفتی کشور فعال باقی ماند.

فرمانده نیروی دریایی ارتش، بیان کرد: امروز به برکت خون شهدای هفتم آذر ماه و شهدای تکاور در جنگ ۳۴ روزه خرمشهر، نیروی دریایی راهبردی ارتش جمهوری اسلامی ایران با بهره‌گیری از هم‌رزمان عزیزم با دانش و تخصص بالا و با بهره‌گیری از همه ظرفیت کشور در همه ابعاد به ویژه حوزه دانش صنعت و فنی این افتخار را دارد و به برکت انقلاب و ولایت و هدایت‌های داهیانه فرمانده معظم کل قوا مسیر دریاها را پشت سر بگذارد و این افتخار را در سال ۱۴۰۲ در این مقطع تاریخی و زیر پرچم ولایت به مردم عزیز کشورمان هدیه کنند.

دریادار ایرانی ادامه داد: امروز این افتخار به دست ایرانی‌ها رقم خورده است و از همه ایران در این مأموریت بزرگ و افتخارآفرینی حضور داشتند و حضورشان اینگونه رقم خورد که برای همه کشورها ابهامات راهبردی ایجاد کردند.

وی تأکید کرد: امروز به برکت انقلاب اسلامی، نه در دریاهای جنوب، بلکه در دریای خزر، آخرین دستاورد علمی و صنعتی به عرصه آمده و ناوشکن جمهوری اسلامی ایران، دیلمان قادر خواهد بود با همان توانمندی و بیشتر و به‌روزتر در حوزه برقراری امنیت و ایمنی دریانوردی در دریای شمال مأموریت اجرا کند.

فرمانده نیروی دریایی ارتش، افزود: یکی از مأموریت‌های نیروی دریایی ارتش، دیپلماسی دفاعی و برقراری روابط بین‌الملل در عرصه جهانی است، امروز به لطف انقلاب با انزوا گریزی و تحریم‌ناپذیری، این مأموریت در بالاترین کیفیت و سطح در حال اجراست.

دریادار ایرانی عنوان کرد: هیچ نقطه‌ای از کره زمین وجود ندارد که پرچم کشور عزیزمان، نماد مقدس ملی و مذهبی، برافراشته نگردد؛ همرزمانمان با اتکال به توان و دعای خیر شما و نگاه راهبردی فرمانده معظم کل قوا و اجرایی کردن فرامین، پرچم را با بهترین و زیباترین شکل در اقصی نقاط دریایی و اقیانوس‌های جهان افراشته نگه می‌دارند.

دریادار ایرانی ادامه داد: امروز همان مأموریت ۸ سال دفاع مقدس در باز گذاشتن خطوط مواصلاتی و تأمین امنیت دریانوردی همه دریانوردان عزیز در حوزه تجاری و نفتکش در حوزه تجاری و نفتکش به دست پرتوان هم رزمان عزیز من با حداکثر توان و کیفیت بالا در حال اجراست.

وی با اشاره به مأموریت‌های این نیرو که در حال اجراست، بیان کرد: امروز این افتخار را داریم که ناوشکن جماران در خلیج عدن مشغول تأمین امنیت کشتیرانی است و ناوشکن البرز نیز در دریای سرخ این مأموریت را عهده‌دار است.

دریادار ایرانی ضمن تأکید بر فعالیت‌های نیروی دریایی ارتش در حوزه تأمین امنیت دریانوردی اظهار کرد: اقتصاد دریا امروز به کمک همرزمان من از نظر امنیتی در بالاترین کیفیت تأمین می‌شود و دریانوردان عزیزی که در این عرصه گام برمی‌دارند و موجبات شکوفایی اقتصاد کشور را فراهم می‌کنند، در امنیت کامل به‌سر می‌برند.

وی همچنین خطاب به جوانان و نوجوانان حاضر در نماز جمعه تهران افزود: من به عنوان یک سرباز کوچک به وجود همه شما و همچنین، همه جوانان عزیزی که به درستی فرمان فرماندهی معظم کل قوا را در خصوص ارتقای توان دانش و علمی کشور دریافت کرده‌اید، افتخار می‌کنم و دستان شما عزیزان را با افتخار می‌بوسم.

فرمانده نیروی دریایی ارتش در پایان، خاطرنشان کرد: جوانان و نوجوانان عزیزی که امروز در محضر آن‌ها هستم، بدانند که از این سفره بسیار پربرکت، زیبا و ارزشمند بسیج رزمندگانی خواهید بود و به عرصه خواهید آمد که افتخارات نظام مقدس و کشور عزیز و مردم عزیزمان را براساس آنچه شهدای گران‌قدر برای ما ترسیم کرده‌اند، باید اجرایی کنید.

منبع

آخرین اخبار دریایی:

آخرین ویدئوهای دریایی:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

اولین ناوشکن نیروی دریایی سپاه تا پایان سال عملیاتی می‌شود

ج آذر 10 , 1402
زمان مطالعه: 3 دقیقه به گزارش خبرنگار مهر، اولین ناوشکن نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با نام شهید صیاد شیرازی تا پایان سال جاری به یگان رزم این نیرو الحاق خواهد شد. امیر دریادار داود قلی‌زاده رییس گروه ساخت شناورهای سطحی وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح، با اعلام […]

همچنین بخوانید: