رشد ۲۶ درصدی بازرسی از انواع شناورها در نوار ساحلی مازندران

زمان مطالعه: 1 دقیقه

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بنادر و دریانوردی، فائزه قدیری افزود: همچنین در این مدت، نسبت به صدور و تجدید بیش از ۲۵۰ فقره انواع گواهینامه های ثبتی شناورها اقدام شده که تعداد ۸۳ مورد از این تعداد مربوط به ثبت قایق های بدون هویت دارای موتور دو زمانه بوده است.     

قدیری در ادامه اظهار داشت : شناوری می تواند در زمینه گشت های دریایی و جابه جایی مسافران و گردشگران در سطح استان فعالیت کند که گواهینامه های ثبت و ایمنی معتبر را اخذ کرده باشد.

به گفته قدیری، نصب پلاک یا برچسب شماره ثبت تخصیصی استاندارد بر روی بدنه قایق یا جت اسکی و فعالیت صرف در ایستگاه های دارای مجوز گردشگری دریایی، از دیگر شرایط فعالیت شناورها در آب های مازندران است.

 سرپرست معاونت امور دریایی مازندران با بیان اینکه کلیه قایق های تفریحی جهت دریافت گواهینامه فنی و ایمنی باید به مؤسسات رده بندی زیر نظر سازمان بنادر و دریانوردی مراجعه کنند، گفت: اعتبار هر گواهینامه ایمنی یک سال است و قبل از به پایان رسیدن تاریخ اعتبار آن، مالک شناور موظف است نسبت به تمدید این گواهینامه اقدام لازم به عمل آورد.

قدیری اظهار کرد: با پایان یافتن اعتبار گواهینامه ایمنی، با توجه به این که سیستم مؤسسات رده بندی به سیستم جامع دریایی متصل است، آن شناور به صورت سیستمی غیر فعال شده و مجاز به فعالیت در دریا نخواهد بود.

وی خاطرنشان کرد: به منظور افزایش ایمنی ترددهای دریایی، از روند فعالیت کارگاه های شناورسازی در محدوده نظارت این اداره کل در سطح استان(حد فاصل رامسر تا فرح آباد ساری) به طور مستمر بازرسی های نظارتی توسط بازرسین اداره بازرسی و ثبت شناورها به عمل می آید.

منبع

آخرین اخبار دریایی:

آخرین ویدئوهای دریایی:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

ثبت دمای ۶ درجه‌ای در بوشهر برای دومین روز متوالی

ش دی 16 , 1402
زمان مطالعه: 1 دقیقهبوشهر-مرین‌پرس- کارشناس اداره کل هواشناسی استان بوشهر گفت: با تداوم روند کاهشی دما در این استان بهرگان (دیلم ) و “جم ” برای دومین روز متوالی دمای ۶ درجه سانتیگراد را تجربه کردند. منبع

همچنین بخوانید: