ممنوعیت ورود نفتکش ها با پرچم کامرون به بنادر امارات

زمان مطالعه: 1 دقیقه

ممنوعیت ورود نفتکش ها با پرچم کامرون به بنادر امارات

ناوگان نفتکش های کامرون به عنوان کشور دارنده ریسک بسیار بالای مردود شدن کشتی‌ها در بازرسی ایمنی هنگام تردد در بنادر، شناخته می شود.

 

به گزارش پایگاه خبری گفتمان دریا، طبق بخشنامه وزارت انرژی و زیرساخت که در وب سایت بندر فجیره منتشر شده، پرچم کامرون به لیست ممنوعه‌ها اضافه شده است و شرکت‌های دریانوردی و عاملان کشتی، نباید به کشتی‌های ثبت شده در این کشور آفریقایی، خدمات ارائه دهند. این ممنوعیت در مورد کشتی‌هایی که توسط یک نهاد طبقه بندی بین‌المللی، ارزیابی شده اند، اعمال نمی‌شود.

اکثر کشتی های تجاری با پرچم‌هایی حرکت می‌کنند که بسیار دور از کشورهایی هستند که در آنجا، مالکیتشان ثبت شده است. جزایر مارشال و پاناما از جمله محبوب‌ترین کشورهای صاحب پرچم‌ هستند که برای رعایت استانداردهای ایمنی در صنعت حمل و نقل، ضروری شمرده می‌شود.

اما زمانی که روسیه، به ناوگان گسترده‌ای از نفتکش‌های معروف به شبح روی آورد تا با دور زدن تحریم‌های غربی، نفت خود را صادر کند، از پرچم‌های نه چندان شناخته شده‌ای مانند کامرون استفاده کرد.

تا اواسط سال میلادی گذشته، کامرون به عنوان کشور دارنده ریسک بسیار بالای مردود شدن کشتی‌ها در بازرسی ایمنی هنگام تردد در بنادر، شناخته شده بود.

ناوگان نفتکش‌های ثبت شده در کامرون، کوچک است اما اکثر آنها در سال میلادی گذشته، به روسیه رفته‌اند.

بر اساس داده‌های صنعتی که توسط بلومبرگ گردآوری شده است، از ۱۴ نفتکش با پرچم کامرون که به اندازه کافی کوچک هستند تا نفت را از بنادر روسیه دریافت کنند، ۱۱ کشتی در ۱۲ ماه گذشته، این کار را انجام داده‌اند. این نفتکش‌ها در کمتر از یک درصد از کل ارسال محموله‌های نفت روسیه سهم دارند.

انتهای پیام/

بازنشر مرین‌پرس به نقل از گفتمان دریا

آخرین اخبار دریایی:

آخرین ویدئوهای دریایی:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

نداجا با ناوگروه ۸۶ دست بلند نظام در عرصه دریاها و اقیانوس ها است

پ دی 21 , 1402
زمان مطالعه: 1 دقیقه به گزارش خبرنگار مهر، امیر دریادار شهرام ایرانی بعدازظهر پنجشنبه در حاشیه اختتامیه دومین همایش ملی تمدن دریایی – مسیر پیشرفت اظهار کرد: با توجه به نوع ساختاری و هدفگذاری صورت گرفته به عنوان دست بلند نظام و به عنوان نیروی بین المللی قطعاً در آینده […]

همچنین بخوانید: