بندر ابوموسی در سفر رییس‌جمهوری به بهره‌برداری می‌رسد

زمان مطالعه: 1 دقیقه

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بنادر و دریانوردی، حسین عباس‌نژاد افزود: بندر چندمنظوره ابوموسی شامل ساختمان مرجع دریایی، کریدور مسافری، اسکله‌ها‌ و دیوار پیرامونی یکی از طرح‌های شاخص و آماده بهره‌برداری در دومین دور سفر رییس جمهوری است.  

وی ادامه داد: این طرح مردم محور با رویکرد اشتغال پایدار، توسعه بنادر کوچک و رونق بخشی به اقتصاد و معیشت ساحل‌نشینان دارای ۱۷ هکتار وسعت و ۶.۵ متر آبخور است که می‌تواند پذیرای شناورهای هفت هزار تنی باشد.

 مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان از مزیت‌های اصلی این طرح به افزایش ظرفیت عملیاتی، ایجاد فرصت‌های شغلی جدید، توسعه اقتصادی جزیره و افزایش ضریب ایمنی شناورهای درحال رفت و آمد در آب‌های پیرامونی این منطقه اشاره کرد

عباس‌نژاد گفت: بندر ابوموسی به عنوان یک طرح پیشران در حوزه اقتصادی است که قابلیت پشتیبانی حمل بار و مسافر دارد و می‌تواند در آینده مبدا صادرات محموله‌های شیلاتی به کشورهای حوزه خلیج‌فارس باشد.

  وی با اشاره به نصب یک پست اسکله شناور و یک فروند رمپ در این بندر، افزود: ساختمان مرجع دریایی این بندر نیز به ارتفاع ۲۵ متر در چهار طبقه آماده بهره‌برداری است.

 به گفته مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان ادامه داد: کار ساختمان مرجع دریایی بندر ابوموسی که از اسفند ماه ۱۴۰۰ آغاز شده شامل بخش‌های برج کنترل تردد دریایی، امداد و نجات دریایی، امور دریایی بندر و  فضاهای آموزشی، ورزشی، رفاهی و اقامتی است

جزیره بوموسی با ۱۲ کیلومتر مربع وسعت به عنوان مرکز این شهرستان در آب‌های خلیج فارس و در فاصله ۷۵ کیلومتری بندرلنگه و ۵۷ کیلومتری شرق جزیره سیری واقع شده است.

منبع

آخرین اخبار دریایی:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

برگزاری نمایشگاه های تخصصی صنایع دریایی به توسعه صنعت کمک می کند

ی دی 24 , 1402
زمان مطالعه: 1 دقیقه بازار؛ گروه راه و مسکن: اسماء برمایه مدیر عامل شرکت شتاب دهنده ایده بان و دبیر برگزاری اولین نمایشگاه صنایع دریایی و دریانوردی بوشهر با اشاره به اینکه این نمایشگاه از ۱۲ تا ۱۵ دی ماه سال جاری به میزبانی بوشهر در محل دائمی نمایشگاه‌های بین […]
برگزاری نمایشگاه های تخصصی صنایع دریایی به توسعه صنعت کمک می کند

همچنین بخوانید: