کاهش چشمگیر هزینه حمل دریایی کانتینر از مبداء و مقصد بندر چابهار

زمان مطالعه: 1 دقیقه

به گزارش مانا به نقل از فارس، قاسم عسکری نسب با اشاره به برقراری سرویس مستقیم حمل کانتینری از مبداء و مقصد چابهار به بنادر ناواشیوای هند، ژوهای، تایکنگ و کینگدائو چین با همکاری کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران از کاهش هزینه حمل دریایی کالا‌های کانتینری در مسیر‌های دریایی فوق خبر داد.

مدیرکل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان هزینه حمل یک دستگاه کانتینر ۴۰ فوت از ژو‌های چین به بندر چابهار را ۱۵۰۰ دلار و هزینه حمل یک دستگاه کانتینر ۲۰ فوت را در این مسیر ۱۰۵۰ دلار ذکر کرد.

وی همچنین هزینه ارسالی کانتینر‌های ۴۰ فوت و ۲۰ فوت پر از مبداء بندر چابهار به ناواشیوای هند را به ترتیب ۲۰ و ۱۰ دلار ذکر کرد که کمترین قیمت نسبت به سایر مسیر‌های مشابه است.

این مسئول اضافه کرد: با راه اندازی سرویس‌های مستقیم حمل کانتینری امکان ارسال محموله‌های کانتینری یخچالی از طریق بندر چابهار به ناواشیوا با هزینه انتقال ۶۰۰ دلار به ازای هر دستگاه کانتینر ۴۰ فوت یخچالی وجود دارد.

شایان ذکر؛ علاوه بر تخفیف ۷۵ درصدی در هزینه‌های انبارداری؛ هزینه‌های تخلیه و بارگیری کانتینر (THC) نیز در بندر چابهار نسبت به سایر بنادر از ۳۰ درصد تخفیف برخوردار است.

منبع

آخرین ویدئوهای دریایی:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

توقیف شناور حامل ۱۶ هزار لیتر سوخت قاچاق در آبراه اروند

چ مهر 19 , 1402
زمان مطالعه: 1 دقیقه به گزارش مانا، سرهنگ منصور رضا عزیزی چهارشنبه اظهار کرد: در راستای طرح تشدید کنترل نوار مرزی و جلوگیری از خروج سرمایه‌های ملی و هرگونه قاچاق، ماموران پایگاه دریابانی آبادان مستقر در ناوگروه شناوری روز گذشته موفق شدند یک فروند شناور صیادی حامل سوخت قاچاق را هنگام […]

همچنین بخوانید: