صید میگوی سفید در صیدگاه‌های خوزستان آزاد شد

زمان مطالعه: 1 دقیقه

به گزارش مانا، فلامرز مزارعی سرپرست معاونت صید شیلات خوزستان امروز در جمع خبرنگاران با اشاره به رعایت برخی الزامات در خصوص صدور مجوز صید میگو اظهار کرد: مجوز صید در صیدگاه بوسیف و لیفه خورموسی برای لنج‌ها و قایق‌ها و در خور‌های واسطه و درویش فقط برای قایق‌ها صادر می‌شود.

وی با بیان اینکه مدت زمان مجوز صید در هر سفر دریایی برای کلیه لنج‌ها اعم از ماهی و میگو ۱۰ روز و قایق ۷ روز خواهد بود عنوان کرد: شناور‌های صیادی ملزم به دارا بودن براین تانک، سایبان، گواهی سمپاشی و گواهی بهداشت فردی تمام خدمه شناور هستند.

سرپرست معاونت صید شیلات خوزستان با تاکید بر اینکه مسئولان کنترل کیفی ناظر بر حسن اجرای مقررات هستند، ادامه داد: خودرو‌های حمل و نقل آّبزیان باید مجهز به اطاقک عایق دار استاندارد باشند و تخلیه، حمل و نقل صید تابع مقررات تحویل‌گیری و حمل و نقل آبزیان بوده و همچنین مالکین خودرو‌های حمل و نقل آّبزیان ملزم به دارا بودن کارت تحویل گیری و تجهیز خودرو به اطاقک عایق دار استاندارد هستند.

وی خاطرنشان کرد: شناور‌ها صید میگوی خود را به صورت روزانه در بنادر صیادی تخلیه می‌کنند و آمارگیران می‌بایست نسبت به تهیه و ارسال آمار دقیق در فرم‌های مربوطه به صورت تمام شماری به معاونت صید استان اقدام کنند.

مزارعی یادآور شد: صدور مجوز صید ماهی در صیدگاه‌های لیفه- بوسیف، خورموسی و خوریات واسطه و درویش در طول فصل میگو ممنوع اعلام می‌شود و از تمدید مجوز‌هایی که محصول خود را در بنادر صیادی تخلیه نمی‌نمایند خودداری خواهد شد.

منبع

آخرین اخبار دریایی:

آخرین ویدئوهای دریایی:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

نصب سیستم «ضد خره اولتراسونیک» بر روی شناورهای ناجی

ش مهر 29 , 1402
زمان مطالعه: 1 دقیقه نصب سیستم «ضد خره اولتراسونیک» بر روی شناورهای ناجی میلاد پاشازاده کد خبر : 2198 ۱۴۰۲/۰۷/۲۹ معاون فنی و مهندسی اداره کل بنادر و دریانوردی استان بوشهر گفت: پنج شناور ناجی بنادر این استان به سیستم «ضدخزه اولتراسونیک» تجهیز شدند. منبع

همچنین بخوانید: