توقیف شناور تجاری حامل ۳۰ میلیارد ریال کالای قاچاق در آبراه اروندرود

زمان مطالعه: 1 دقیقه

توقیف شناور تجاری حامل ۳۰ میلیارد ریال کالای قاچاق در آبراه اروندرود

سردار لطفعلی پاکباز در گفتگو با خبرنگار مانا افزود: مأموران پایگاه دریابانی آبادان در حین گشت دریایی در اروندرود، به یک فروند شناور تجاری که عازم بندر آبادان بود مظنون شده و آن را متوقف کردند.

وی گفت: مأموران دریابانی پس از بازرسی از این شناور، بیش از ۱۸۰ هزار متر پارچه خارجی، ۶۷۲۰ قوطی انرژی زا، ۹۲۴۰ عدد کمپوت آناناس و ۱۰۰۸ عدد شربت بدون مانیفست و اسناد گمرکی کشف کردند.

فرمانده مرزبانی و دریابانی خوزستان با اشاره به اینکه چهار متهم به قاچاق کالا بازداشت و با تشکیل پرونده تحویل مراجع قضایی شدند، افزود: شناور تجاری حامل کالای قاچاق به یکی از پایگاه‌های دریابانی منطقه هدایت شدند.

سردار پاکباز افزود: این محموله کالای قاچاق در یکی از بنادر کشور‌های حوزه خلیج فارس بارگیری شده بود و بنا بود به صورت غیرقانونی پس از ترخیص روانه بازار‌های داخلی شود.

وی بر تداوم مبارزه با ورود کالای قاچاق به کشور با هدف حمایت از تولید و اشتغال داخلی وفق فرمایشات مقام معظم رهبری تأکید کرد.

استان خوزستان با ۵۰۰ کیلومتر سواحل دریایی و آبراهی همواره با پدیده قاچاق روبه‌رو بوده است.

در سال جاری بیش از ۱۰ هزار میلیارد ریال کالای قاچاق در محدوده آب‌های سرزمینی شمال غرب خلیج فارس و مناطق ساحلی و آبراهی خوزستان کشف و ضبط شده است.

منبع

آخرین ویدئوهای دریایی:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

مناقشه میدان گازی مشترک دریایی آرش و داوری بین المللی

ش آذر 18 , 1402
زمان مطالعه: 1 دقیقه مناقشه میدان گازی مشترک دریایی آرش و داوری بین المللی میلاد پاشازاده کد خبر : 2384 ۱۴۰۲/۰۹/۱۸ علی رغم تحلیل ها برای بهبود روابط و حل مناقشه میدان گازی آرش، باز هم در بیانیه پایانی شورای همکاری خلیج فارس حقی برای ایران دیده نشده. منبع

همچنین بخوانید: