نقشۀ راه سازمان بهداشت جهانی برای اولویت واکسیناسیون دریانوردان کشتی‌های تجاری

زمان مطالعه: 1 دقیقه

نقشۀ راه سازمان بهداشت جهانی برای اولویت واکسیناسیون دریانوردان کشتی‌های تجاری

 

به گزارش مرین‌پرس؛ بر اساس نقشۀ راه سازمان بهداشت جهانی کلیه دریانوردان در تمام نقاط جهان باید در اولویت واکسیناسیون قرار گیرند. بر این اساس دولت‌ها نیز موظفند نسبت به تامین واکسن آنان اقدام کرده و اگر با مشکلی مواجه شدند حتماً این سازمان را در جریان قرار دهند.

در همین حال دبیرکل IMO نیز با استقبال از طرح WHO از تمامی مالکان کشتی و صاحبان خطوط کشتیرانی خواست نسبت به اولویت دریانوردان در واکسیناسیون توجه لازم را نشان دهند.

در بیانیه‌ای که از سوی سازمان بهداشت جهانی منتشر شده آمده است: استراتژی سازمان بهداشت جهانی، ایمن سازی دریانودرانی است که در حال حاضر در انواع و اقسام کشتی‌های تجاری انجام وظیفه می‌کنند و به دلیل محدودیت‌های سفر در برخی کشور‌ها هنوز قادر به تغییر خدمه نیستند، به همین جهت آنان باید در اولویت واکسیناسیون از سوی همه کشور‌ها قرار گیرند.

از سوی دیگر دبیرکل IMO نیز با استقبال از تصمیم سازمان بهداشت جهانی به منظور در اولویت قرار دادن دریانوردان در لیست واکسیناسیون اعلام کرد: خوشحالم که سازمان بهداشت جهانی به اهمیت واکسیناسیون دریانوردان در کشتی‌ها به ویژه در کشتی‌های باری پی برده و واکسیناسیون آنان در اولویت قرار گرفته است.

وی در ادامه گفت: نقشۀ راهِ اولویت‌بندی واکسن که از سوی سازمان بهداشت جهانی اعلام شده بر اساس میزان همه گیری، سناریو‌های تأمین واکسن و میزان افراد درگیر تنظیم شده است و مراحل واکسیناسیون آنان از سوی این سازمان‌ها به دولت‌ها اعلام خواهد شد.

وی در پایان گفت: سازمان بین‌المللی دریانوردان آماده هرگونه همکاری با خطوط کشتیرانی برای فراهم کردن زمینۀ لازم به منظور تأمین واکسن است.

آخرین اخبار دریایی:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پست بعدی

معرفی اعضای هیات مدیره انجمن مهندسی دریایی ایران

س مرداد 5 , 1400
زمان مطالعه: 1 دقیقه این گزارش به معرفی اعضای فرهیخته هیات مدیره انجمن مهندسی دریایی ایران می پردازد. به گزارش مرین‌پرس، دبیرخانه انجمن مهندسی دریایی ایران، اعضای هیات مدیره این انجمن را جهت آشنایی اعضاء انجمن و جامعه دریایی معرفی نمود. امید است با همراهی همگان، روز به روز شاهد […]