بازگشت ناوگروه 94 نیروی دریایی ارتش از دریای سرخ

زمان مطالعه: 2 دقیقه

بازگشت ناوگروه 94 نیروی دریایی ارتش از دریای سرخ

ناوگروه ۹۴ نداجا به سر فرماندهی ناوشکن البرز پس از ۹۱ روز مأموریت و ۱۲ هزار کیلومتر دریانوردی در اسکله منطقه یکم امامت نداجا پهلو گرفت.

 

به گزارش پایگاه خبری گفتمان دریا، به نقل از روابط عمومی ارتش، ناوگروه رزمی ۹۴ به سر فرماندهی ناوشکن البرز پس از ۹۱ روز مأموریت و سپری کردن بیش از ۱۲ هزار کیلومتر دریانوردی، در راستای دفاع از منافع ملی و تامین امنیت خطوط مواصلاتی کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران در خلیج عدن و دریای سرخ، صبح امروز با استقبال فرمانده قرارگاه مقدم نداجا ناوگان جنوب، فرمانده منطقه یکم امامت نداجا و جمعی ار مسولان در اسکله منطقه یکم امامت نداجا پهلو گرفت.

امیر دریاداردوم حسین حسنی فرمانده قرارگاه مقدم نداجا ناوگان جنوب، حضور مستمر نیروی دریایی ارتش در دریای سرخ و خلیج عدن را ضامن تسلط اطلاعاتی و عملیاتی کشور دانست و تصریح کرد: حضور فعال ناوگروه رزمی ۹۴ نداجا در شرایط خاص حاکم بر منطقه در خلیج عدن و دریای سرخ حائز اهمیت است و همین حضور و اسکورت کشتی‌های تجاری و نفتکش ایرانی در آن منطقه، ایجاد کننده  امنیت برای منابع و منافع جمهوری اسلامی ایران در آبهای آزاد و بین‌المللی است.

وی، نقش خانواده کارکنان در تحمل دوری و اداره خانه و فرزندان در غیاب همرزمان را بسیار مهم دانست و اظهار داشت: زحمات خانواده‎ها در ساحل کم اهمیت‌تر از مأموریت کارکنان در آبهای آزاد و بین‌المللی نیست و فرماندهی معظم کل قوا، در دیدار با خانواده کارکنان ناوگروه ۸۶ بر این مهم تاکید داشتند و پشتوانه موفقیت در مأموریت ها را صبر و استقامت خانواده‎ها دانستند.

در ادامه، ناخدا دوم علی خزایی فرمانده ناوگروه رزمی ۹۴ نداجا در ارائه گزارش دریانوردی این مأموریت، اجرایی کردن دستورات فرماندهی معظم کل قوا در راستای حفظ و حراست از منافع و منابع جمهوری اسلامی ایران در آبهای آزاد و به اهتزاز در آوردن پرچم کشورمان در دریاهای بین‌المللی را از اهداف ناوگروه رزمی ۹۴ توصیف و خاطرنشان کرد: در طول دریانوردی، همواره آمادگی خود را برای اجرای هر گونه عملیات در شرایط خاص بنابه دستورات سلسله مراتب فرماندهی حفظ کردیم.

انتهای پیام/

بازنشر مرین‌پرس به نقل از گفتمان دریا

آخرین اخبار دریایی:

آخرین ویدئوهای دریایی:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

هوای آبادان، ماهشهر و هندیجان در وضعیت نارنجی آلودگی

ش بهمن 21 , 1402
زمان مطالعه: 2 دقیقه بر اساس داده‌های سامانه پایش کیفی هوای کشور وابسته به سازمان حفاظت محیط زیست، هوای سه شهر بندری آبادان، ماهشهر و هندیجان در وضعیت ناسالم و نارنجی قرار گرفتند. به گزارش خبرنگار مانا، براساس اندازه‌گیری ذرات معلق با اندازه ۲.۵ میکرون، وضعیت هوا در ایستگاه‌های شهر […]
هوای آبادان، ماهشهر و هندیجان در وضعیت نارنجی آلودگی

همچنین بخوانید: