مانور مقابله با آلودگی نفتی دریایی در بندر نوشهر برگزار شد

زمان مطالعه: 1 دقیقه

به گزارش پایگاه اطلاع رساتی سازمان بنادر و دریانوردی، فائزه قدیری برگزاری این مانور را از وظایف حاکمیتی سازمان بنادر و دریانوردی برشمرد و خاطرنشان کرد: براساس مفاد کنواسیون های بین المللی، کشورهای عضو کنوانسیون ملزم به آمادگی لازم برای مقابله با شرایط اضطراری به منظور جلوگیری از بروز آسیب به محیط زیست دریایی هستند.

     قدیری در تشریح مانور افزود: بر اساس سناریو، پس از اعلام وقوع آلودگی در اسکله دلفین بندر نوشهر از سوی کشتی و مرکز هماهنگی اضطرار دریایی، گروه های مقابله با آلودگی از طریق بارج پاک بوم ۳ و یدکش ولشت به محل حادثه اعزام و پس از مهار آلودگی از طریق بوم دریایی، نسبت به جمع آوری آلودگی با اسکیمر اقدام می کنند.

سرپرست معاونت امور دریایی اداره کل بنادر و دریانوردی استان مازندران یادآور شد: اهداف از پیش تعیین شده این مانور همانند اجرای الزامات قوانین ملی و بین المللی،حصول اطمینان از آمادگی گروه های عملیاتی،استفاده از توان همیاران ناجی و بالابردن سطح آگاهی دریانوردان و اشاعه فرهنگ حفظ محیط زیست دریایی بطور کامل محقق شد.

    گفتنی است این مانور با بهره گیری از شناورهای خدماتی شامل شناورهای یدک کش علم کوه و ولشت، بارج مقابله با آلودگی پاک بوم ۳، بارج شهید خدادادی، قایق های تندر و همیار ناجی و با همکاری و مشارکت اداره های ایمنی و حفاظت دریایی، عملیات دریایی، حراست،روابط عمومی، یگان حفاظت وHSE  در منطقه ویژه اقتصادی بندر نوشهر برگزار شد.

بازنشر مرین‌پرس به نقل از سازمان بنادر و دریانوردی

آخرین اخبار دریایی:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

شناور بویه‌گذار بندر امام نوسازی و وارد چرخه عملیاتی شد

س بهمن 24 , 1402
زمان مطالعه: 1 دقیقه به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بنادر و دریانتوردی، محمد نظری معاون فنی و نگهداری این اداره کل با اعلام این خبر بیان داشت: کشتی بویه‌گذار مهر با 60 سال قدمت از جمله شناورهای استراتژیک و مهم در حوزه ایمنی دریانوردی است که با توجه به […]
شناور بویه‌گذار بندر امام نوسازی و وارد چرخه عملیاتی شد

همچنین بخوانید: