نشست تجارت الکترونیک دریایی برگزار شد

زمان مطالعه: 2 دقیقه

نشست تجارت الکترونیک دریایی برگزار شد

دهمین نشست هم اندیشی برنامه جامع سیاست‌های کلی توسعه دریامحور با موضوع تجارت الکترونیک دریایی برگزار شد.

 

به گزارش پایگاه خبری گفتمان دریا، و به نقل از روابط عمومی دبیرخانه شورای عالی صنایع دریایی کشور، محمد مهدی سالاری در دهمین نشست هم اندیشی برنامه جامع تحقق سیاست های کلی توسعه دریا محور با موضوع تجارت الکترونیک دریایی؛ افزود: اولین پروژه پیشرانی که در کارگروه های تخصصی ما به تایید رسید و آغاز شد در حوزه تجارت الکترونیک است، این طرح یک رویداد تامین مالی جمعی از طریق سکوهای مورد تأیید فرابورس ایران است تا چنانچه فعالان زیست‌بوم دریایی کشور برای توسعه یکی از محصولات یا خدمات نوآورانه خود نیازمند جذب حداکثر 25 میلیارد تومان سرمایه هستند، بتوانند آن را جذب کنند.

وی ادامه داد: سهم اقتصاد دریا از اقتصاد ملی ما ۲ درصد است که باید تلاش کنیم این رقم به بیش از ۱۰ درصد برسد، ما کارگروه های تخصصی را در حوزه های مختلف اقتصاد دریا فعال کرده ایم تا طرح های پیشران برای ارتقاء سهم اقتصاد دریا را معرفی و اجرا کنند.

سالاری گفت: هر یک از کارگروه ها باید طرح های پیشران خود را معین کنند و یک سند شفاف برای اجرای طرح تدوین کنند.

رییس دبیرخانه شورای‌ عالی صنایع دریایی افزود: حوزه کسب و کارهای دریایی یک حوزه بین المللی است، بطور مثال فقط بانکرینگ یا سوخت‌رسانی به کشتی‌های داخلی و عبوری به عنوان یکی از خدمات بندری، گردش مالی 30 میلیارد دلاری در سال دارد و مواد اولیه آن را ما تامین می کنیم اما بازار آن در امارات است.

وی عنوان کرد: بدلیل تحریم های ظالمانه و ساختار سنتی صنعت مان، استفاده از بستر تجارت الکترونیک بهترین راه ورود ما به بازارهای بین المللی است. دبیرخانه شورای عالی صنایع دریایی از طرح های پیشران این حوزه حمایت می کند و تلاش می کنیم تا صنایع دریایی را به شرکت های دانش بنیان وصل کنیم و از فناوری های تازه در این حوزه بهره ببریم.

شایان ذکر است؛ 9 نشست تخصصی نیز پیش از این با موضوعات: «تامین مالی»، «فناوری، پژوهش و اقتصاد دانش بنیان دریایی»، «توسعه و نوسازی ناوگان دریایی کشور»، «ایجاد و توسعه زیست بوم های گردشگری ساحلی و دریایی»، «نشست توسعه زیست بوم بنادر کشور»، «ظرفیت های زنجیره ارزش شیلات و صنایع وابسته» ، «بانکرینگ،‌‏ خدمات و پشتیبانی در توسعه زیست‌بوم دریایی» و «توسعه قطب های اقتصادی، صنعتی و سکونتی سواحل و جزایر جنوب کشور» نیز با حضور نهاد های تخصصی، اساتید و صاحب نظران برگزار گردیده است.

انتهای پیام/

بازنشر مرین‌پرس به نقل از گفتمان دریا

آخرین اخبار دریایی:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

بیانیه ۲۰ سازمان مردم نهاد دریایی برای پایان مسالمت آمیز بحران دریای سرخ

چ اسفند 2 , 1402
زمان مطالعه: 2 دقیقه بیش از ۲۰ انجمن و فدراسیون و شورای مردم نهاد با امضای بیانیه‌ای از عوامل د‌رگیر در منطقه دریای سرخ و کشور‌های ساحلی خواستند تا تلاش خود را نسبت به حل مسالمت‌آمیز بحران در این دریا انجام دهند.   به گزارش گروه بین‌الملل مانا به نقل […]
بیانیه ۲۰ سازمان مردم نهاد دریایی برای پایان مسالمت آمیز بحران دریای سرخ

همچنین بخوانید: