ساخت بزرگترین دیوار حفاظت ساحلی در سواحل مکران

زمان مطالعه: 2 دقیقه

ساخت بزرگترین دیوار حفاظت ساحلی در سواحل مکران
تین نیوز


مدیر کل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان خبر از ساخت بزرگترین دیوار حفاظتی در پهنه جنوبی دریای مکران به طول سه هزار متر، دادو گفت: برای جلوگیری از فرسایش اراضی در پس کرانه‌های دریای مکران و ایمن سازی تأسیسات و زیربناهای بندری در بندر چابهار، دیوار حفاظت ساحلی با اعتبار اولیه دو هزار و ۷۰۰ میلیارد ریال از ضلع شرقی بندر شهید بهشتی تا ضلع غربی بندرشهیدبهشتی درکنار دریای اقیانوسی ساخته شد.

 

به گزارش تین نیوز  به نقل از ایسنا، قاسم عسکر نسب در بازدید از محل احداث این دیوار حفاظتی افزود: برای جلوگیری از فرسایش اراضی در پس کرانه‌های دریای مکران و ایمن سازی تأسیسات و زیربناهای بندری در بندر چابهار، دیوار حفاظت ساحلی با اعتبار اولیه دو هزارو ۷۰۰ میلیارد ریال از ضلع شرقی تا ضلع غربی بندر شهید بهشتی در کنار دریای اقیانوسی ساخته شد.

وی تصریح کرد: عملیات ساخت طرح دیوار حفاظت ساحلی بندر شهید بهشتی از سال ۱۳۹۸ آغاز شده است که اعتبارات ساخت آن از محل اعتبارات داخلی سازمان بنادر و دریانوردی پیش بینی شده بود.

وی افزود: با ساخت این دیوار حفاظتی، علاوه بر اینکه بندر شهید بهشتی از امواج وطوفان‌های حاره‌ای در امان خواهد بود، شهر چابهار نیز از خطرات و آسیب‌های احتمالی طوفان‌های حاره‌ای ایمن خواهد شد.

مدیر کل بنادر ودریانوردی سیستان وبلوچستان عنوان کرد: از آنجایی که بخش بسیار زیادی از کریدور شرقی بندر شهید بهشتی و خط راه آهن زاهدان چابهار از نزدیک دریای اقیانوسی (دریابزرگ) می‌گذرد با بودن این دایک حفاظتی رفت و آمد کامیون‌های حمل کالاهای ترانزیتی و قطار، در آینده‌ای نزدیک پس از اتمام خط راه آهن و کریدور، آسان می‌شود.

عسکر نسب گفت: در پی ساخت وتکمیل دیوار حفاطت ساحلی، دوازده و نیم هکتار اراضی نیز از دریا استحصال شده است که با الحاق این اراضی به بندر شهید بهشتی، مساحت بندر گسترش می‌یابد و توسعه زیربناهای اقتصادی و سرمایه گذاری هم چند برابر خواهد شد.

وی خاطرنشان کرد: در ساخت این ابر طرح، بیش از یک میلیون و دویست هزار متر مکعب مصالح سنگ مغزی و سنگ فیلتر، بیش از ۶ هزار تن بتن پیش ساخته سیمانی استفاده شده است که این مصالح طبق آخرین استاندارهای روز دنیا و پس از آزمایش‌های فنی و کارشناسی از آنها در ساخت استفاده شده است.

بازنشر مرین‌پرس به نقل از تین‌نیوز

آخرین اخبار دریایی:

آخرین ویدئوهای دریایی:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

ایجاد ۷۵۰ طرح اشتغالزایی در پنج شهرستان بوشهر؛ راه اندازی اولین کارگاه پالت چوبی در استان بوشهر

پ اسفند 3 , 1402
زمان مطالعه: 2 دقیقه بازنشر مرین‌پرس به نقل از اقتصاد سرآمد

همچنین بخوانید: