تمام بنادر اسرائیل از اقدامات یمنی ها زیان دیده اند

زمان مطالعه: 1 دقیقه

تمام بنادر اسرائیل از اقدامات یمنی ها زیان دیده اند
تین نیوز


یک رسانه صهیونیستی در گزارشی اعتراف کرد، تمامی بنادر اسرائیل به شکل گسترده ای از حملات نیروهای مسلح یمن در دریای سرخ زیان داده اند.

به گزارش تین نیوز به نقل از بازار، پایگاه صهیونیستی ای ۲۴ در گزارشی در این رابطه اعلام کرد، حملات یمنی ها در دریای سرخ شریان های اقتصادی به ویژه شریان اقتصادی اسرائیل را قطع کرده است و ضربات دردناکی را به شرکت های حمل و نقل دریایی (رژیم صهیونیستی و همکار با این رژیم) وارد کرده است.

به نوشته این رسانه، اقدامات و عملیات انصار الله یمن باعث شدند تا شرکت های حمل و نقل جهانی از تنگه باب المندب عبور نکرده و در زمانی سه برابر زمان سابق خود را به بنادر اسرائیلی برسانند.

ختام سلامه از اداره برنامه ریزی راهبردی در بندر حیفا به این رسانه گفت: حملات یمنی ها بر فعالیت های بندر تاثیر مستقیمی گذارده است، ما تحت تاثیر این اقدامات قرار داریم و نه تنها این بندر بلکه کل منطقه تحت تاثیر آن قرار گرفته است، به طور مثال کشتی که باید به طور معمول طی یک هفته پهلو می گرفت، بعد از سه هفته می رسد، امروز یک کشتی بزرگ به اینجا رسید اما قرار بود حدود ۳ هفته پیش به اینجا برسد.

تال گولدشتاین مدیر این بندر هم گفت: شرایط امنیتی باعث شده است تا شرکت های بیمه، عوارض بیشتری را بر کانتینرها اعمال کنند، هزینه بیمه امروز به بیش از ۶۵ صدم درصد از ارزش کشتی رسیده است، این در حالی است که مدت زمان سفر و زمان رسیدن کالا نیز چند برابر افزایش یافته است و باید در این سفر خطرات جنگ را هم مد نظر قرار داد.

بازنشر مرین‌پرس به نقل از تین‌نیوز

آخرین اخبار دریایی:

آخرین ویدئوهای دریایی:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

ارسال ۳ هزار تن محصولات نفتی از طریق بندر خرمشهر

پ اسفند 3 , 1402
زمان مطالعه: 1 دقیقه تین نیوز مدیرکل بندر و دریانوردی خرمشهر اعلام کرد: ۳ هزار تن محصولات نفتی از طریق بندر خرمشهر به کشورهای همسایه ارسال شد. به گزارش تین نیوز به نقل از وزارت راه و شهرسازی، علی عسکری با تاکید بر اینکه ظرفیت های مغفول بندر خرمشهر یکی […]

همچنین بخوانید: