به شدت معتقدم باید در انتخابات مشارکت کنیم

زمان مطالعه: 3 دقیقه

به شدت معتقدم باید در انتخابات مشارکت کنیم

نامزد دوازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی گفت: به‌شدت معتقدم که حتما باید در انتخابات مشارکت داشته باشیم، نظر کسانی که در انتخابات شرکت نمی‌کنند تا از این راه نظام را اصلاح کنند، قبول ندارم.
علی مطهری در نشست انتخاباتی ستاد «صدای ملت»، گفت: من نه حزبی دارم و نه چندان مصمم به فعالیت در این انتخابات بودم. حتی در ابتذا تصمیمی به نامزدی نداشتم اما با اصرار تعدادی از نمایندگان ادوار و شخصیت ها کاندیدا شدم. در ابتدا فکر می‌کردم ردصلاحیت می‌شوم و تصورم این بود که پاسخی برای مردم خواهم داشت که ما آمدیم ولی رد صلاحیت شدم و امکان حضور نبود اما تایید شدیم و این راه را ادامه دادیم.
وی تاکید کرد: من در این دوره بشدت معتقدم که حتما باید در انتخابات مشارکت داشته باشیم و شرکت کنیم چرا که در شرایط ویژه ای هستیم. من نظر آنان که می‌گویند شرکت نکنیم تا پیام خود را به نظام برسانیم و از این راه بخواهیم نظام را اصلاح کنیم قبول ندارم.
مطهری گفت: شرکت نکردن در انتخابات و پایین بودن میزان مشارکت مردم جایگاه ایران را این شرایط حساس تنزل می‌دهد چرا که غربی ها خیلی به این مسایل اهمیت می دهند و میزان مشارکت برای آنها خیلی مهم است. ممکن است برای خود آنها مشارکت ۴۰ درصد خوب باشد و می گویند طبیعی است اما برای کشوری مثل ایران چشم همه دنیا به آن دوخته شده، مساله مشارکت بسیار مهم است به ویژه نسبت به انتخابات قبلی که ما گاهی مشارکت های بالای ۷۰ تا ۸۰ درصد را داشته ایم بنابراین آنها منتظر هستند ببیند که در این دوره مردم ایران چه می کنند.
وی تاکید کرد: اگر مشارکت پایین باشد مطمئن باشید آنها به راحتی پای میز مذاکره نمی آیند و اگر بیایند بدنبال امتیاز گرفتن هستند اما اگر مشارکت مردم بالا باشد ما از موضع بالاتری برخورد خواهیم کرد و امکان اینکه توافق را به شکل خوبی بدست آوریم و تحریم ها رفع شود بسیار بیشتر است.
نامزد انتخابات مجلس دوازدهم در ادامه گفت: ما به نوعی غیر مستقیم داخل جنگ غزه هستیم. در چنین شرایطی حضور و مشارکت مردم در انتخابات قطعاً اهمیت خود را به همراه دارد. در عین حال حوادث سال گذشته را هم داشتیم و الان این بحث مطرح است که بعد از این حوادث، مشارکت به چه اندازه است؟ از این جهت هم میزان مشارکت در انتخابات اهمیت دارد.
مطهری با بیان اینکه ترکیب مجلس می‌تواند به این امر کمک کند که توازنی در سیاست خارجی ما جهت رفع تحریم‌ها فراهم شود، اظهار داشت: اگر مجلس قوی داشته باشیم انتخاب مسئولان به شکل بهتری انجام می‌شود. بسیاری از نابسامانی‌های ما ناشی از این است که افراد درجه‌اول کنار گذاشته شده‌اند. اگر ما کشور را بدست کارشناسان بسپاریم به طور قطع وضعیت بهتری خواهیم داشت. مطهری با بیان اینکه ما نباید از اصلاح ناامید شویم، گفت: باید افرادی که عقلگرا ، به دور از شعارزدگی  و به دنبال بهبود وضعیت زندگی مردم‌ را انتخاب کنیم تا وارد مجلس شوند.وی با بیان اینکه ورود افراد عقلگرا به مجلس زمینه‌ برای اصلاحات در اقتصاد و سیاست خارجی را فراهم می کند، اظهار داشت: اگر بگوییم مشارکت نمی‌کنیم و ناراحت هستیم میدان را برای طرف مقابل باز کردید.
وی با بیان این که توصیه می کنم که همه در انتخابات شرکت کنید و دیگران را هم به رای دادن تشویق کنید، گفت: باید فضایی ایجاد کنیم که به مشارکت خوبی برسیم و هر مقدار مشارکت بالاتر باشد نمایندگان معتدل و عاقل بیشتر وارد مجلس می شوند.
مطهری با بیان اینکه کسانی که معتقدند که نباید رای دهیم به جای رای ندادن بیایند رای اعتراضی بدهند، گفت: ما نباید انقلاب را رها کنیم که به آسانی به دست نیامده است، کسانی که می‌گویند این نظام را کنار بزنیم و یک نظام دیگر برپا کنیم، بدانند چنین حرف‌هایی همه خیال است.

بازنشر مرین‌پرس به نقل از اقتصاد سرآمد

آخرین اخبار دریایی:

آخرین ویدئوهای دریایی:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

رهاسازی ۴۱۰ میلیون قطعه بچه ‌ماهی با هدف بازسازی ذخایر ژنتیکی آبزیان در سال جاری

د اسفند 7 , 1402
زمان مطالعه: 3 دقیقه ۴۱۰ میلیون قطعه انواع بچه ‌ماهی با هدف بازسازی و حفاظت از ذخایر ژنتیکی آبزیان در سال جاری در دریای خزر و آب‌های داخلی کشور رهاسازی شد که بیانگر رشد 11 درصدی نسبت به پارسال است.به گزارش اقتصادسرآمد، ناصر کرمی‌راد ایران اظهار کرد: ۴۱۰ میلیون قطعه […]

همچنین بخوانید: