تشکیل کارگروه گردشگری دریایی در استان‌های ساحلی

زمان مطالعه: 1 دقیقه

به گزارش سی نیوز ؛ محمد کریمی، بیان کرد: توانسته‌ایم در برنامه هفتم توسعه موادی در حوزه صنایع دستی و گردشگری اضافه کنیم که این اتفاق خوبی بود. اینکه نماینده‌ها شناختی در این حوزه پیدا کنند از موارد قابل توجه بوده است. ما اکنون جزو دستگاه‌های برتر هستیم البته مهم‌تر از آن بحث اجرای این مصوبه‌ها است که عزیزان در اسناد بالادستی باید به آن توجه بیشتری کنند.

وی گفت: موضوعی که اکنون دنبال می‌کنیم تقویت گردشگری دریایی و سواحل است که برای آن کارگروه دریایی تشکیل شده است.

امسال مصوبه‌ای در این خصوص در برنامه هفتم توسعه داریم. در این کارگروه که استان‌های ساحلی دخیل هستند، استاندار، ریاست و مدیرکل میراث فرهنگی هر استان دبیری آن کارگروه را بر عهده دارد.

کریمی بیان کرد: در این کارگروه‌ها که تقریباً برای ۹ استان درگیر ایجاد شده، اختیار خیلی از برنامه‌ها را دارد ما معتقدیم باید یک همگرایی بین دستگاه‌ها برای رونق گردشگری
دریایی به وجود بیاید و هر دستگاهی برای خودش سیاست گذاری نکند.

وی با بیان اینکه بحث شناورهای دریایی مصوبه هیأت دولت و مجلس را دارد و یکی از مقوله‌های گردشگری دریایی است،
گفت: این کارگروه نیاز بود تا از بخشی نگری دستگاه‌ها جلوگیری شود. هر دستگاهی یک بخشنامه می‌داد و گاهی گردشگری دچار مشکل می‌شد. اکنون با این اتفاق بسیاری از مشکلات برطرف می‌شود.
منبع:مهر

آخرین اخبار دریایی:

آخرین ویدئوهای دریایی:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

رشد ۲۸ درصدی تخلیه و بارگیری کالا در مجتمع بندری انزلی

د اسفند 7 , 1402
زمان مطالعه: 1 دقیقه به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بنادر و دریانوردی، حسین یونسی با اعلام این خبر اظهار داشت: طی ۱۱ ماهه امسال بیش از یک میلیون و ۴۳۳ هزار تن انواع کالا از طریق مجتمع بندری انزلی وارد شده که این میزان در مقایسه با مدت مشابه […]
رشد ۲۸ درصدی تخلیه و بارگیری کالا در مجتمع بندری انزلی

همچنین بخوانید: