۹۰ درصد حمل کالا از طریق دریا انجام می‌شود

زمان مطالعه: 1 دقیقه

به گزارش سی نیوز ؛ حسین عباس نژاد مدیرکل بندر شهید رجایی گفت: جابه‌جایی و حمل‌ونقل۹۰ درصد از کالاها بر عهده بخش دریایی است. یکی از بزرگترین مزیت‌های حمل‌ونقل دریایی به عنوان صنعتی بین‌المللی که ۹۰ درصد حمل‌ونقل کالا را برعهده دارد، وجود مسائل حقوقی و نظام حقوقی حاکم بر حمل‌ونقل دریایی است.

او می‌گوید: از دیگر مزایای این صنعت در جمهوری اسلامی ایران، وجود ناوگان عظیم و وجود بیش از پنج هزار کیلومتر بنادر و سواحل و کالاهای متنوع صادراتی است.

وی افزود: برای تحقق هر عملیاتی در این صنعت نیاز به مشارکت بخش‌های مختلف و تخصص سایر ارگان‌ها به ویژه مسائل حقوقی است.

عباس‌نژاد اضافه کرد: در کنار این مزیت‌ها و قوانین ملی و بین‌المللی، وجود قراردادهای مختلف عملیاتی و سیاست‌های دولت سیزدهم مبنی بر تحقق اهداف حمل و نقل دریایی در برنامه هفتم از جمله خصوصی‌سازی و جذب سرمایه‌گذاری خارجی، و سیاست‌های کلی توسعه دریامحور حائز اهمیت است.

 

آخرین اخبار دریایی:

آخرین ویدئوهای دریایی:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

ضرورت اجرا ی سیاست توسعه دریامحور با رویکرد  افزایش سهم حمل‌ونقل ریلی

د اسفند 7 , 1402
زمان مطالعه: 1 دقیقه معاون حمل‌ونقل وزارت راه و شهرسازی با تاکید بر اجرای سیاست توسعه دریامحور با رویکرد افزایش سهم حمل‌ونقل ریلی، گفت: ترکیب حمل‌ونقل ریلی و دریایی باید در اولویت برنامه‌ها گنجانده شود.به گزارش اقتصادسرآمد، سیدکمال هادیان‌فر در بازدید از سازمان بنادر و دریانوردی، افزود: بر اساس سیاست‌های […]

همچنین بخوانید: