تبدیل پیکره های آبی کشور به مزارع آبزی پروری

زمان مطالعه: 2 دقیقه

تبدیل پیکره های آبی کشور به مزارع آبزی پروری

رییس سازمان شیلات ایران گفت: بهره‌برداری یک طرفه امکان‌پذیر نبوده و باید پیکره آبی را به مزارع آبزی‌پروری تبدیل کنیم.

 

به گزارش پایگاه خبری گفتمان دریا، سید حسین حسینی معاون وزیر و رییس سازمان شیلات ایران در برنامه کمیسیون‌های عالی مدیریت بهره‌برداری ذخایر آبزیان که امروز با حضور معاونان، مدیران ستادی و استانی و به صورت وبیناری در محل سازمان در حال برگزاری است، به قانون حفاظت از منابع آبزیان اشاره کرد و گفت: براساس سند امنیت غذایی در افق ۱۴۱۱ تولید ۲، ۶ میلیون تنی آبزیان با برش‌های استانی ابلاغ شده است.

حسینی افزود: تولید ۱، ۸ میلیون تن آبزی با رویکرد توجه بیشتر به آبزی‌پروری در مقایسه با صید برای برنامه هفتم توسعه پیش‌بینی شده است.

وی با اشاره به ابلاغ سیاست‌های کلان توسعه دریامحور و نقش‌آفرینی حوزه شیلات، در راستای تحقق منویات رهبری تاکید کرد: این سیاست‌ها در ۹ بند و ۳۶ سیاست در ستاد توسعه دریامحور ابلاغ شد و توسعه رو به دریا با محورهای رشد تولید، پایداری و تاب‌آوری و خوداتکایی مد نظر قرار گرفت.

معاون وزیر جهاد کشاورزی ادامه داد: نقش‌آفرینی شیلات در حوزه‌های توسعه کشت گیاهان آبزی، جانوران، آبزی‌پروری، صید و صیادی، بازسازی ذخایر و توسعه کشت عمودی و… برنامه‌ریزی شده است.

وی همچنین گفت: بهره‌برداری یک طرفه امکان‌پذیر نبوده و باید پیکره آبی را به مزارع آبزی پروری تبدیل کنیم.

حسینی همچنین افزود: ظرفیت دریا برای تولید نهاده‌های دامی نباید مغفول بماند زیرا ظرفیت‌های بسیاری برای تولید گیاهان آبزی وجود دارد.

رییس سازمان شیلات ایران بر فرهنگ‌سازی و ارزان‌سازی آبزیان تاکید و تصریح کرد: سازمان شیلات در انجام دو مقوله فوق نقش‌آفرینی موثری دارد.

وی ادامه داد: علاوه بر توسعه، عامل سرمایه‌گذاری در برداشتن سقف تولید بسیار موثر است.

حسینی جذب سرمایه‌گذاری را عبور از ۱۵ هزار میلیارد تومان تا پایان سال جاری برشمرد و گفت: در سال آینده، حجم سرمایه‌گذاری به ۲۰ همت با آورده بخش خصوصی خواهد رسید.

به گزارش بازار وی در پایان به تشویق تولید و صادرات تاکید و خاطرنشان کرد: نگاه تولید با هدف افزایش صادرات در اولویت قرار گیرد.

انتهای پیام/

بازنشر مرین‌پرس به نقل از گفتمان دریا

آخرین اخبار دریایی:

آخرین ویدئوهای دریایی:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

نشست هم اندیشی با عنوان "الگوی چند وجهی برنامه جامع توسعه دریا محور"

چ اسفند 9 , 1402
زمان مطالعه: 2 دقیقه تین نیوز انجمن مهندسی دریایی ایران در نظر دارد د نشست هم اندیشی با عنوان “الگوی چند وجهی برنامه جامع توسعه دریا محور” را به منظور بهره گیری از ظرفیت شبکه متخصصین کشور سه شنبه 15 اسفند ماه 1402 برگزار نماید. به گزارش تین نیوز به […]

همچنین بخوانید: