۳ مأموریت وزیر راه به سازمان بنادر و دریانوردی در سال ۱۴۰۳

زمان مطالعه: 2 دقیقه

وزیر راه و شهرسازی به سازمان بنادر و دریانوردی ماموریت داد در سال آینده اجرایی‌سازی سه راهبرد و موضوع محوری “اقتصاد دریا”، ” ترانزیت” و ” مدیریت لجستیک” را با جدیت دنبال کند.

۳ مأموریت وزیر راه به سازمان بنادر و دریانوردی در سال ۱۴۰۳

به گزارش مانا، مهرداد بذرپاش در ارتباط تلفنی مستقیم با همایش سالانه مدیران سازمان بنادرودریانوردی در مشهد مقدس، تأکید کرد: با اجرایی‌ سازی این سه راهبرد و موضوع محوری در سال آینده ، نقش بنادر تجاری کشور، متفاوت‌تر و اثرگذارتر خواهد شد.

وزیر راه و شهرسازی در ادامه با اشاره به تعدد در تصمیم‌ گیری‌ها در حوزه بنادر و آسیب‌زا بودن آن در روند اجرایی خدمات، گفت: با ابلاغ رئیس جمهور، هماهنگی همه دستگاهها در بنادر با سازمان بنادر و دریانوردی است و در همین راستا یکی از اولویت‌های سازمان بنادر و دریانوردی در سال ۱۴۰۳ باید یکپارچه سازی فرآیندهای تصمیم‌‌گیری و مدیریت واحد در رویه‌های اجرایی در بنادر باشد. 
وی با بیان اینکه همت مضاعف سازمان بنادر و دریانوردی باید معطوف به جذب سرمایه ‌گذاری شود، افزود: همواره فعالیت در بنادر و سواحل کشور برای سرمایه‌گذاران داخلی جذاب بوده است، بنابراین در یک رویکرد متفاوت و انگیزاننده، بسته‌های سرمایه‌گذاری مشخصی برای نهادها و مؤسسات سرمایه‌گذار داخلی ارائه شود.
بذرپاش گفت: بر‌اساس تأکیدات رئیس جمهور، یکی از برنامه‌های اولویت‌دار سازمان بنادر و دریانوردی در سال آتی باید توسعه و ساماندهی اسکله‌های محلی و رونق اشتغال در سواحل جنوبی کشور باشد.
وی تأکید کرد: راهبرد ساماندهی اسکله‌های محلی و بنادر کوچک، باید مبتنی بر طرح توسعه ۲۷ نقطه ساحلی در وزارت راه باشد.
بذرپاش در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به اقبال مردم به گردشگری دریایی و ارتقای سفرهای دریایی در سواحل و جزایر جنوب کشور، تأکید کرد: نوسازی شناورهای مسافری و گردشگری دریایی به بستر مناسب‌تر برای جذب سرمایه‌گذار نیاز دارد.
وزیر راه و شهرسازی در پایان با بیان اینکه بنادر بازرگانی کشور نقش محوری و اصلی در پروژه ایران راه و راه‌های مواصلاتی شمال- جنوب دارد، اعلام کرد: سال آینده اتصال ریلی بندر راهبردی و استراتژیک به راه‌آهن سراسری کشور در زاهدان محقق می‌شود.

بازنشر مرین‌پرس به نقل از مانا

آخرین ویدئوهای دریایی:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

مجوز احداث اسکله رو- رو و اعلام عمومی آن در بندر خرمشهر

ش اسفند 19 , 1402
زمان مطالعه: 2 دقیقه تین نیوز   مدیران کل بنادر و دریانوردی استان های گیلان و مازندران و بنادر امیرآباد و خرمشهر در بخش دوم همایش مدیران سازمان بنادر ودریانوردی گزارشی از اقدامات و دستاوردهای بنادر استان های خود و برنامه های سال آینده گزارش دادند. به گزارش تین نیوز […]

همچنین بخوانید: