نیروی دریایی ارتش با تمام توان آماده دفاع از منافع کشور است

زمان مطالعه: 1 دقیقه

به گزارش خبرنگار مهر، امیر دریادار شهرام ایرانی عصر جمعه در نشست با بخشدار خارگ با اشاره به حضور نیروی دریایی ارتش در آب‌های آزاد جهان یکی از اهداف نیروی دریایی راهبردی ارتش جمهوری اسلامی ایران را حفاظت از کشتی‌های تجاری ایران دانست.

وی گفت: زمانی که ناوگروه ۸۶ در مأموریت بود، ما به طور هم‌زمان در غرب و شرق اقیانوس هند حضور جدی داشتیم؛ یعنی هم‌زمان سه ناوگروه ما در حال تأمین امنیت و برقراری اسکورت و امنیت خطوط کشتیرانی و نفت‌کش‌ها بودند.

وی افزود: جزیره راهبردی خارگ برای نیروی دریای افتخارات زیادی داشته است و این پایگاه در جنگ با انجام عملیات‌های مختلفی از جمله عملیات مروارید و در هم شکستن نیروی دریایی دشمن در روزهای نخست آغاز جنگ سرنوشت‌ساز عملکرد و خاطرات و تأثیرگذاری این پایگاه همواره در تاریخ این کشور به یادگار می‌ماند.

فرمانده نیروی دریایی راهبردی ارتش جمهوری اسلامی ایران تصریح کرد: در زمینه درخواست‌ها نیز یک گروه از سوی این نیرو برای بررسی موضوعات فوق‌الذکر به جزیره خارگ اعزام خواهد شد.

منبع

آخرین اخبار دریایی:

آخرین ویدئوهای دریایی:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

نیروی دریایی سبب اقتدار ایران اسلامی در عرصه دریا شده است

ج فروردین 3 , 1403
زمان مطالعه: 1 دقیقه به گزارش خبرنگار مهر، محمدرضا دشتی زاده عصر جمعه در دیدار با امیر دریادار شهرام ایرانی فرمانده نیروی دریایی راهبردی ارتش جمهوری اسلامی ایران اظهار کرد: نیروی دریایی با بهره‌گیری از منویات مقام معظم رهبری سبب اقتدار ایران اسلامی در عرصه دریا شده است. وی افزود: […]

همچنین بخوانید: