افزایش ۱۱۴ درصدی عملیات تخلیه و بارگیری در بنادر آبادان

زمان مطالعه: 2 دقیقه

افزایش ۱۱۴ درصدی عملیات تخلیه و بارگیری در بنادر آبادان
تین نیوز


مدیر بنادر و دریانوردی آبادان گفت : عملیات تخلیه و بارگیری کالاهای غیر نفتی در بنادر آبادان، اروندکنار و چویبده ۱۱۴ درصد افزایش یافت‌.

به گزارش تین نیوز از سازمان بنادر و دریانوردی، کامبیز مالکی زاده با اشاره به افزایش دو برابری عملیات تخلیه و بارگیری در بنادر آبادان در سال ۱۴۰۲ نسبت به سال ۱۴۰۱، گفت: تعامل بین ادارات و مراکز مرتبط از جمله دانشگاه علوم‌پزشکی، مرکز بهداشت، اداره استاندارد و گمرک آبادان با بنادر سه گانه این شهرستان در تسریع روند تایید استاندارد و کیفیت کالاهای تخلیه و بارگیری‌شده، منجر به رشد و رونق فعالیت شده‌است.

وی افزود: لاستیک ماشین، پارچه، لوازم یدکی و مواد غذایی از جمله کالای‌های تجاری بوده است که هم توسط گمرک ایران و هم گمرک منطقه آزاد اروند به‌صورت کالای تجاری و ملوانی از بنادر آبادان در سال ۱۴۰۲ ترخیص شد.

مالکی زاده یادآور شد: این تعامل منجر به افزایش سرعت در ترخیص و خروج کالا از بندر آبادان شده‌است و لازم به ذکر است که با ایجاد فضای لازم جهت تخلیه و بارگیری کالای‌های جدید در بندر آبادان، این عملیات سرعت بیشتری پیدا کرد.

مدیر بنادر و دریانوردی آبادان اظهار کرد: از علل رشد عملیات صادرات می‌توان به افزایش سقف مجوز صادرات کاه و علوفه اشاره کرد که با همکاری اداره جهاد کشاورزی محقق شد.

این مقام مسئول بیان کرد: در مجموع، تسهیل امور خروج و ورود کالا در بنادر آبادان منجر به رشد عملیات تخلیه و بارگیری و تمایل به انجام صادرات کالاهای مختلفی همچون آبزیان و تنقلات از بندر آبادان در سال ۱۴۰۲ شد و به همین خاطر، گاها عملیات صادرات در ایام تعطیل از جمله پنج شنبه و جمعه صورت می‌گرفت.

گفتنی است، شهرستان آبادان دارای سه بندر صادراتی در شهرهای آبادان، اروندکنار و چوئبده است و به آب‌های بین‌المللی دسترسی دارد.

بازنشر مرین‌پرس به نقل از تین‌نیوز

آخرین اخبار دریایی:

آخرین ویدئوهای دریایی:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

فیلم| رونق صادرات و واردات کالا در نوروز بندر بهمن قشم

س فروردین 14 , 1403
زمان مطالعه: 2 دقیقهقشم – ایرنا – بندر بهمن قشم در نوروز امسال رونق بهتری در صادرات و واردات شبانه روزی کالا ثبت کرد که این امر نوید دهنده سالی درخشان برای تحقق شعار «جهش تولید با مشارکت مردم» در سال ۱۴۰۳ برای بزرگ ترین جزیره ایرانی خلیج فارس است. […]

همچنین بخوانید: