واژگونی قایق مهاجران ۳۸ کشته برجای گذاشت

زمان مطالعه: 1 دقیقه

واژگونی قایق مهاجران ۳۸ کشته برجای گذاشت
تین نیوز


براساس گزارش آژانس مهاجرت سازمان ملل، در پی واژگون شدن قایقی در سواحل جیبوتی، ۳۸ مهاجر کشته شده اند.

به گزارش تین نیوز به نقل از برنا، آژانس مهاجرت سازمان ملل در گزارشی اعلام کرد که دست کم ۳۸ مهاجر و پناهجو از جمله چندین کودک در پی واژگون شدن قایقی در سواحل جیبوتی جان خود را از دست داده اند.

براساس گزارش شبکه خبری الجزیره، سازمان بین المللی مهاجرت (IOM) در پستی در شبکه اجتماعی ایکس اعلام کرد که دست کم شش نفر دیگر مفقود شده اند و گمان می رود جان خود را از دست داده اند، و نمایندگان این سازمان در این کشور واقع در آفریقای شرقی به همراه مقامات محلی درحال کمک به ۲۲ بازمانده دیگر هستند.

سازمان بین المللی مهاجرت در ادامه اعلام کرد که با احتساب این حادثه، از سال۲۰۱۴ تاکنون، بیش از ۱۰۰۰ نفر پس از سوار شدن کشتی و مسافرت از طریق “مسیر شرقی” جان خود را از دست داده یا مفقود شده اند.

سفر دشوار در مسیر بدنام، مهاجران را از اتیوپی، سومالی و جیبوتی در شاخ آفریقا از طریق یمن به دیگر کشور های عربی منطقه می برد.

به گفته سازمان بین المللی مهاجرت، این مسیر با وجود خطرات گسترده، همچنان شاهد افزایش سفر های مهاجران و مردمی است که به دنبال معیشت بهتر هستند و تعداد فزاینده ای از زنان و کودکان به تنهایی سفر می کنند.

در ماه فوریه، این آژانس بین المللی گزارش داد که نزدیک به ۴۰۰۰۰۰ جابجایی مهاجر در مسیر شرق در سال ۲۰۲۳ ثبت شده است.

مسیر دیگری از شاخ آفریقا به جنوب این قاره، به ویژه به آفریقای جنوبی، که توسط سازمان ملل نیز به عنوان یک مسیر بسیار خطرناک و پیچیده شناسایی شده است، شاهد ۸۰۰۰۰ جابجایی در همان دوره بود.

بازنشر مرین‌پرس به نقل از تین‌نیوز

آخرین ویدئوهای دریایی:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

افزایش ۱۲۰ درصدی ترانزیت فرآورده‌ های نفتی از بنادر شرق هرمزگان

چ فروردین 22 , 1403
زمان مطالعه: 1 دقیقه تین نیوز مدیر بنادر و دریانوردی شهید باهنر و شرق هرمزگان از افزایش ۱۲۰ درصدی ترانزیت فراورده های نفتی و ۲۱ درصدی کالاهای غیر نفتی از بنادر شرق استان در یک سال گذشته خبر داد. به گزارش تین نیوز به نقل از ایرنا، حمیدرضا محمدحسینی تختی […]

همچنین بخوانید: