افزایش ۱۲۰ درصدی ترانزیت فرآورده‌ های نفتی از بنادر شرق هرمزگان

زمان مطالعه: 1 دقیقه

افزایش ۱۲۰ درصدی ترانزیت فرآورده‌ های نفتی از بنادر شرق هرمزگان
تین نیوز


مدیر بنادر و دریانوردی شهید باهنر و شرق هرمزگان از افزایش ۱۲۰ درصدی ترانزیت فراورده های نفتی و ۲۱ درصدی کالاهای غیر نفتی از بنادر شرق استان در یک سال گذشته خبر داد.

به گزارش تین نیوز به نقل از ایرنا، حمیدرضا محمدحسینی تختی افزود: سال گذشته ۳۵۵ تن فراورده نفتی و ۶۷ هزار و ۱۷۷ تن کالاهای غیر نفتی از بنادر شرق هرمزگان ترانزیت شده که این اقلام نسبت به سال ۱۴۰۱ به ترتیب ۱۲۰ و ۲۱ درصد رشد داشته است.

وی با اشاره به تعداد شناورهای ورودی به بنادر شرق استان گفت: بندر شهید حقانی با ورود ۱۹ هزار و ۴۸۰ شناور بیشتر آمار ورودی را داشته و در مجموعه ۳۲ هزار و ۸۸۸ شناورهای مختلف باری و مسافری طی سال گذشته وارد بنادر شرق هرمزگان شده اند که این میزان نسبت به سال ۱۴۰۱ بیش از ۱۰ درصد رشد داشته است.

محمدحسینی تختی گفت: همچنین در این یکسال ۵۹ هزار و ۷۷۸ TEU کانتینر یخچالی از طریق بنادر شرق هرمزگان به کشورهای حوزه خلیج فارس ترابری شد که ۱۱ درصد افزایش را نشان می دهد.

وی اظهار کرد: در سال ۱۴۰۲ مجموع و بارگیری انواع کالای نفتی و غیرنفتی در بنادر شرق این استان به ۲ میلیون و ۳۳۸ هزار و ۵۸۶ تن رسید که از این میزان یک میلیون و ۳۹۵ هزار و ۹۶۲ تن کالای غیرنفتی بود.

مدیر بنادر و دریانوردی شهید باهنر و شرق هرمزگان گفت: این میزان کالای غیرنفتی با ۲۹ درصد افزایش به کشورهای حوزه خلیج فارس صادر شده است.

بازنشر مرین‌پرس به نقل از تین‌نیوز

آخرین ویدئوهای دریایی:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

گزارش ISSF: 86 درصد از صید جهانی تون ماهیان از ذخایر پایدار حاصل می‌گردد ؛10% از صید به مدیریت قوی‌تری نیازمند است

پ فروردین 23 , 1403
زمان مطالعه: 1 دقیقه 3 آوریل 2024اکنون گزارش مستقل جدیدی، در مورد تأثیرات تون ماهیان بر سایر گونه‌های غیر از تون و سایر جنبه‌های زیست محیطی در دسترس عموم قرار می‌گیرد.بر اساس جدیدترین گزارش بنیاد بین‌المللی پایداری غذاهای دریایی (ISSF) که در مورد وضعیت ذخایر در مارس 2024 منتشر شد، […]

همچنین بخوانید: