اسکله‌ های بندرگز و ترکمن میزبان بیش از ۷۵ هزار مسافر و گردشگر نوروزی

زمان مطالعه: 2 دقیقه

اسکله‌ های بندرگز و ترکمن میزبان بیش از ۷۵ هزار مسافر و گردشگر نوروزی
تین نیوز


سرپرست بنادر و دریانوردی گلستان از استقبال بیش از ۷۵ هزار نفر مسافر و گردشگر نوروزی در اسکله های قایقرانی سواحل استان خبرداد و گفت: در طرح تسهیلات سفرهای نوروزی هیچ سانحه دریایی در استان گلستان نداشتیم.

به گزارش تین نیوز از روابط عمومی بنادر استان گلستان، سید محسن طیرانی با اشاره به استقبال بیش از ۷۵ هزار نفر مسافر و گردشگر نوروزی در اسکله های قایقرانی سواحل استان اظهار کرد: بیش از ۷۵ هزار نفر مسافر و گردشگر نوروزی با استفاده از ۵۳ فروند شناور تفریحی و تعداد ۱۵ هزار و ۱۸ سرویس خروجی در تعاونی های قایقرانی تفریحی سواحل استان گلستان بدون هیچ گونه حادثه دریایی اقدام به سفرهای دریایی کردند.

سرپرست بنادر و دریانوردی گلستان گفت: بیشترین جذب مسافر در سفرهای دریایی از طریق سواحل بندر ترکمن بوده که تعداد آمار به دست آمده از بازرسان کنترل و نظارت واحد دریایی بنادر گلستان ۴۱ هزار و ۴۹۰ نفر مسافر بوده که توسط قایق های تفریحی در محدوده جزیره آشوراده و خلیج گرگان انجام شده است.

وی ادامه داد: موارد و امکانات ایمنی لازم برای خدمات رسانی مناسب به مسافران مد نظر قرار گرفت و تمامی قایق ها از لحاظ فنی معاینه و سرویس شده بودند.

طیرانی بیان کرد: با توجه به استقرار تیم های نظارتی بنادر و دریانوردی گلستان متشکل از واحد دریایی، HSE و روابط عمومی و همیاران ناجی مستقر در اسکله های تفریحی گلستان و همکاری شایسته پایگاه دریابانی بندر ترکمن، هیچ گونه حادثه و برخوردی برای شناورها و مسافران نوروزی گزارش نشده است.

یادآور می شود؛ بندر ترکمن با وجود جاذبه هایی طبیعی دریا، جزیره آشوراده و صنایع دستی و بندرگز با وجود دارا بودن اسکله و شهر ورودی گلستان یکی از مهم ترین مراکز گردشگری استان محسوب می شوند. طیرانی در پایان از سایر عزیزانی که در اجرای طرح تسهیل سفرهای دریایی ۱۴۰۳ مدیریت بنادر گلستان را یاری کردند تقدیر و قدردانی به عمل آورد.

بازنشر مرین‌پرس به نقل از تین‌نیوز

آخرین ویدئوهای دریایی:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

تخلیه و بارگیری ۱۵۸ میلیون تن کالا در بنادر کشور

ش فروردین 25 , 1403
زمان مطالعه: 2 دقیقه تین نیوز بر اساس آمار سازمان بنادر و دریانوردی در سال گذشته حدود ۱۵۸ میلیون تن انواع کالا در بنادر شمالی و جنوبی کشور تخلیه و بارگیری شده است. به گزارش تین نیوز به نقل از بازار، مطابق آمار رسمی سازمان بنادر و دریانوردی در ۱۲ […]

همچنین بخوانید: