ساخت ۳ فروند شناور رو-رو مسافری و اسکله راهیان نور در ۱۴۰۳

زمان مطالعه: 3 دقیقه

ساخت ۳ فروند شناور رو-رو مسافری و اسکله راهیان نور در ۱۴۰۳
تین نیوز


 

سرپرست معاونت امور دریایی سازمان بنادر و دریانوردی از موافقت با ساخت سه فروند شناور رو-رو مسافری و اسکله راهیان نور یادمان شهدای والفجر اروند و همچنین ساخت و نصب پنج فروند اسکله شناور در سایر مناطق مورد نیاز به عنوان برنامه های مدنظر این سازمان در سال جاری خبر داد.

 به گزارش تین نیوز به نقل از سازمان بنادر و دریانوردی علی مرزبان سرپرست معاونت امور دریایی این سازمان، با اشاره به اقدامات انجام شده به منظور اجرای موفق طرح تسهیل سفرهای دریایی نوروز ۱۴۰۳، برنامه های این سازمان برای تکمیل و توسعه اسکله های مسافری و گردشگری دریایی در سال جاری را تشریح کرد.

 درباره برنامه های این سازمان به منظور توسعه فعالیت ها در حوزه مسافری و گردشگری دریایی، اظهار کرد: پیگیری تأمین اسکله های گردشگری در راستای تکمیل و توسعه ظرفیت ها و حفظ ایمنی تردد، انجام مانورهای جستجو و نجات دریایی و آمادگی شناورهای ناجی و همیار ناجی از جمله اقدامات کمیته حمل ونقل دریایی سازمان بنادر و دریانوردی است.

 وی افزود: رصد و نظارت مستمر بر فعالیت و اقدامات بنادر تابعه در خصوص اصلاح طرح تسهیل سفرهای نوروزی، برگزاری جلسات پیگیری و توجه دستگاه های همکار در خصوص اقدامات متصور در حوزه مسافری دریایی، پیگیری و اصلاح دستورالعمل مربوطه (متضمن شرح وظایف هر دستگاه) و ارسال به دستگاه های اجرایی همکار، بازرسی فنی – عملیاتی و پیگیری رفع نقص / نقایص احتمالی شناورهای مسافری و گردشگری و انجام مانورهای جستجو و نجات دریایی و آمادگی شناورهای ناجی و همیار ناجی از دیگر اقدامات مهم صورت گرفته است.

 اعلام برنامه ها در راستای توسعه مسافری دریایی

 مرزبان در مورد برنامه های مدنظر به منظور توسعه فعالیت ها در حوزه مسافری و گردشگری دریایی، عنوان کرد: افزایش مهارت قایقران ها در سطح نجات غریق در صورت توفیق در عقد تفاهم نامه با فدراسیون نجات غریق و غواصی و تسهیل و سرعت بخشیدن به رسیدگی در مورد تقاضاهای مطروحه در کمیته وجوه اداره شده در بخش مسافری از جمله برنامه های تعریف شده است.

 سرپرست معاونت امور دریایی سازمان بنادر و دریانوردی اظهار کرد: فراهم کردن امکان بهره مندی از تسهیلات کمیته وجوه اداره شده تا سقف تعیین شده، موافقت با ساخت سه فروند شناور رو – رو مسافری و اسکله راهیان نور یادمان شهدای والفجر اروند به علاوه ساخت و نصب پنج فروند اسکله شناور در سایر مناطق مورد نیاز از دیگر برنامه های مدنظر است.

 راه اندازی خطوط مسافری دریایی بین المللی با کشورهای همسایه

 سرپرست معاونت امور دریایی سازمان بنادر و دریانوردی با اشاره به راه اندازی خطوط مسافری دریایی بین المللی با کشورهای همسایه و انجام بیش از ۵۰ مورد نشانه گذاری موقت در مسیرهای تردد شناورهای گردشگری در بنادر کوچک و ایستگاه های قایقرانی استان های مازندران، گیلان و هرمزگان، بیان کرد: هیدروگرافی اسکله ها، حوضچه و مسیر تردد شناورهای مسافری و گردشگری به منظور بررسی وضعیت اعماق در بنادر حقانی، ذاکری، کیش، هرمز، ابوموسی و لارک به میزان ۱۵۰۰ کیلومتر و لایروبی در مناطق مورد نیاز از دیگر اقدامات کمیته حمل ونقل دریایی سازمان بنادر و دریانوردی به منظور انجام هر چه بهتر طرح تسهیل سفرهای دریایی نوروز ۱۴۰۳ بود.

بازنشر مرین‌پرس به نقل از تین‌نیوز

آخرین ویدئوهای دریایی:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

هدف مشارکت جدید دو شرکت آمریکایی بهبود استانداردهای رفاه ماهی تیلاپیا است

س فروردین 28 , 1403
زمان مطالعه: 3 دقیقه 4 آوریل 2024یک قرارداد مشارکت جدید بین FAI و Spring Genetics منعقد شده که هدف آن بهبود استانداردهای رفاهی ماهی تیلاپیای پرورشی، با تمرکز ویژه در سراسر قاره آمریکا است. کارکنان Spring Genetics از طریق همکاری با FAI، آموزش های لازم برای رفاه بیشتر ماهی تیلاپیا […]

همچنین بخوانید: