پیشرفت ۹۴ درصدی امور مربوط به ساماندهی سواحل، بنادر و جزایر کشور

زمان مطالعه: 1 دقیقه

پیشرفت ۹۴ درصدی امور مربوط به ساماندهی سواحل، بنادر و جزایر کشور
تین نیوز


مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی در  پنجاه و هفتمین نشست کارگروه تخصصی ساماندهی سواحل، بنادر و جزایر کشور، مصوبات راهبردی این کارگروه را موجب پیشرفت ۹۴ درصدی در توسعه پایدار و مدیریت هماهنگ در ساماندهی مناطق ساحلی کشور دانست.

به گزارش تین نیوز به نقل از  پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی از سازمان بنادر و دریانوردی،  پنجاه و هفتمین نشست کارگروه تخصصی ساماندهی سواحل، بنادر و جزایر کشور، با حضور معاون وزیرراه شهرسازی و مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی و نمایندگان ارگان ها و دستگاه های لشکری، کشوری و قضایی در محل دبیرخانه کارگروه (سازمان بنادر و دریانوردی) برگزار شد.

علی اکبر صفایی با اشاره به تاثیر مصوبات این کارگروه بر پیشبرد و اصلاح رویه ها در بنادر، سواحل و جزایر کشور تاکید کرد: مصوبات راهبردی این کارگروه در توسعه پایدار و مدیریت هماهنگ در ساماندهی مناطق ساحلی کشور، موجب پیشرفت ۹۴ درصدی امور در این حوزه شده است.

در این نشست که به بررسی عملکرد کارگروه در اجرا و پیشبرد مصوبات پیشین اختصاص داشت، موضوع روند بهره برداری از موج شکن های مردمی توسط دولت با رویکرد رعایت حقوق عامه و تمرکز بر حمایت از سرمایه گذاری دولت و بخش خصوصی در این مناطق به منظور ارتقای وضعیت اقتصادی مردم مورد ارزیابی قرار گرفت.

همچنین بنابر تاکید معاون وزیر راه و شهرسازی و در راستای مبازره با قاچاق کالا و ارز در مناطق یادشده و کمک به بهبود شرایط اجتماعی و اقتصادی مردم، مقرر شد کارگروهی تشکیل  شود و روند بهره برداری از موج شکن های مردمی مورد پایش جدی قرار گیرد.

بازنشر مرین‌پرس به نقل از تین‌نیوز

آخرین ویدئوهای دریایی:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

سی و پنجمین اجلاس کنگره جهانی انجمن «پیانک» برگزار می شود 

چ فروردین 29 , 1403
زمان مطالعه: 1 دقیقهتهران- ایرنا- ​مدیرکل مهندسی سواحل و بنادر سازمان بنادر و دریانوردی از برگزاری سی و پنجمین کنگره جهانی انجمن جهانی زیرساخت های حمل و نقل آبی (PIANC World Congress ۲۰۲۴) در آفریقای جنوبی خبر داد. منبع

همچنین بخوانید: