21 سرنشین کشتی خارجی در آب های جاسک نجات یافتند

زمان مطالعه: 2 دقیقه

21 سرنشین کشتی خارجی در آب های جاسک نجات یافتند
تین نیوز


 معاون دریایی اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان از نجات جان 21 سرنشین یک فروند کشتی تانکر که در حدود ۳۲ مایلی جنوب شرقی جاسک دچار اضطرار شده بود خبر داد.

 به گزارش تین نیوز به نقل از روابط عمومی اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان، “اسماعیل مکی زاده” امروز چهارشنبه 29 فروردین ماه افزود : یک فروند کشتی تانکر حامل فرآورده نفتی در حوالی ساعت 6:30 بامداد در حدود ۳۲ مایلی جنوب شرقی جاسک با یک هزارو 200 تن محموله قیر اعلام اضطرار کرد.

 وی ادامه داد: با اعلام خبر وضعیت اضطرار از سوی این شناور خارجی با تعداد ۲۱ سرنشین شامل ۲۰ نفر با ملیت هندی و یک نفر با تابعیت سریلانکایی که از مبدا خورفکان کشور امارات به مقصد آب های ایران درحال حرکت بود، بلافاصله مرکز هماهنگی جست وجو و نجات دریایی هرمزگان MRCC)  ) با اعزام شناور ناجی 10 از بندر جاسک به محل اقدام کرد.  

معاون دریایی اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان گفت: این کشتی تانکر در آب های جنوبی کشور به دلیل آبگرفتگی و کج شدگی به سمت چپ شناورport side list)  ) اعلام اضطرار کرده بود و فرمانده شناور پس از ناتوانی در حفظ تعادل کشتی دستور ترک تمامی سرنشینان این شناور را داده بود.

 مکی زاده با بیان اینکه شناور ناجی ۱۰ سرنشینان شناور را در کم ترین زمان ممکن از مخاطره و احتمال غرق شدگی نجات داد، خاطرنشان کرد: در عملیات نجات دریایی این شناور، تمامی 21 خدمه این کشتی خارجی حادثه دیده در سلامت کامل به سر می برند.

وی اضافه کرد: درحال حاضر سرنشینان این شناور در صحت و سلامت در حال انتقال به بندر جاسک هستند و هماهنگی لازم نیز با شرکت کشتیرانی برای نجات کشتی در حال انجام است.

 ‘سالویجsalvage) ) ، عملیات شناورسازی و نجات قایق، شناور و کشتی مغروقه یا دچار اضطرار را می گویند.

بازنشر مرین‌پرس به نقل از تین‌نیوز

آخرین ویدئوهای دریایی:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

افزایش دسترسی به آب سالم به لطف غشای جدید

ش اردیبهشت 1 , 1403
زمان مطالعه: 2 دقیقهتهران- مرین‌پرس- محققان به تازگی نوعی غشای جدید برای نمک‌زدایی و شیرین‌سازی آب دریا ابداع کرده‌اند که مشکل رسوبات زیستی را در مراحل شیرین‌سازی برطرف می‌کند و همچنین مراحل پیش از تصفیه را کاهش می‌دهد. منبع

همچنین بخوانید: