هشدار افزایش وزش باد و ارتفاع امواج در دریای خزر

زمان مطالعه: 1 دقیقه

هشدار افزایش وزش باد و ارتفاع امواج در دریای خزر
تین نیوز


سازمان هواشناسی در پی احتمال افزایش وزش باد و ارتفاع موج در دریای خزر، هشدار هواشناسی دریایی سطح زرد صادر کرد.

به گزارش تین نیوز به نقل از وزارت راه و شهرسازی، سازمان هواشناسی در اطلاعیه ای اعلام کرد که در روزهای دوشنبه و سه شنبه، دریای خزر با افزایش وزش باد و ارتفاع موج همراه خواهد بود و در این راستا هشدار هواشناسی دریایی سطح زرد صادر کرد.

از مخاطراتی که این سامانه به همراه دارد می توان به وزش باد با بیشینه سرعت ۲۴ نات و بیشینه ارتفاع موج در مناطق ساحلی و دور از ساحل از یک تا ۱.۵ متر اشاره کرد. ضمن این که مناطق اثرگذاری سامانه مذکور نیز مناطق ساحلی و دور از ساحل استان های مازندران و گلستان در دریای خزر خواهد بود.

خطر غرق شدن قایق های سبک و تفریحی، آسیب به قفس ها و تورهای صیادی، احتمال غرق شدن شناورهای سبک و احتمال اختلال در فعالیت های بندری و اختلال در ورود و خروج شناورها به حوضچه بنادر از پیامدهای احتمالی مواج شدن دریای خزر در این روزهاست.

ازاین رو سازمان هواشناسی توصیه می کند که ممنوع شدن تردد قایق ها و شناورهای سبک تفریحی و صیادی، احتیاط در فعالیت های دریایی در مناطق فراساحل و درنظرگرفتن تمهیدات لازم جهت پیشگیری از هر گونه خسارت در حوزه های مختلف در دستور کار قرار گیرد.

بازنشر مرین‌پرس به نقل از تین‌نیوز

آخرین ویدئوهای دریایی:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

همگرایی باکو  و پکن در کریدور میانی

د اردیبهشت 3 , 1403
زمان مطالعه: 1 دقیقه آیا ایران در معادلات کریدور شرق به غرب حذف می‌شود ​​​​​​​گروه ترانزیت – توحید ورستان – کریدورحمل‌ونقل بین‌المللی ترانس خزر (TITR) که به «کریدور میانی» معروف است، نشان‌دهنده یک شریان حمل‌ونقل کلیدی است که اقتصادهای بزرگ چین و اروپا را به هم متصل می‌کند. این مسیر از چین، […]

همچنین بخوانید: