طرح ادعاهای بی اساس علیه کشورمان درسازمان ملل؛ایران به تشدید خطرات دریایی متهم شد!

زمان مطالعه: 2 دقیقه

طرح ادعاهای بی اساس علیه کشورمان درسازمان ملل؛ایران به تشدید خطرات دریایی متهم شد!
تین نیوز


خبرگزاری اخبار حمل و نقل هند ادعا کرد ؛ برخی از انجمن های صنعت حمل و نقل بین المللی طی نامه ای با اشاره به نام ایران به دبیرکل سازمان ملل متحد خواستار حفظ امنیت کشتی ها در دریاها شدند!

به گزارش تین نیوز به نقل از سی نیوز ؛ این نامه که به تازگی منتشر شده، ادعاهای بی پایه ای را علیه ایران مطرح کرده و بر حقیقت نقض قوانین بین المللی برای عبور کشتی های حاضر در خلیج فارس چشم پوشی کرده است. این درحالی است که  چند روز پیش، نیروهای دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، یک کشتی باری مرتبط با اسرائیل را به دلیل نقض قوانین بین المللی توقیف نمودند.”

آنها در این نامه با اشاره به نام ایران بیان کرده اند که با توجه به تنش های افزایش یافته در منطقه خاورمیانه  نظیر توقیف کشتی ها توسط ایران، نیاز به تدابیر بیشتری برای حفظ امنیت دریایی و زنجیره های تامین احساس می شود.

همچنین، آنها در این نامه ابراز نگرانی می کنند که حملات و ضبط کشتی ها توسط گروه های متحد با ایران، مانند حوثی ها در یمن، منجر به قتل خدمه کشتی ها شده است و خواهان واکنش مشابهی از سوی جامعه بین المللی هستند!

در ادامه این نامه آمده است ؛ ضبط کشتی حامل کانتینر ام اس سی آریس توسط ایران در اوایل ماه آوریل تنها یکی از حوادث اخیر است که نشان می دهد نیاز به حفظ امنیت دریایی در منطقه افزایش یافته است. همچنین، حملات اخیر حوثی های همراه با ایران در دریای سرخ و خلیج عدن نیز بر زنجیره حمل و نقل جهانی تأثیر گذاشته است.

آنها معتقدند که باید اقدامات نظامی هماهنگ و افزایش یافته ای انجام شود تا خدمه کشتی را در برابر هرگونه تهاجم احتمالی دیگر محافظت کند.

این نامه تأکید دارد که حوادث اخیر نشان دهنده وضعیت وخیم حمل و نقل تجاری  است  و از طرف دیگر تأکید می کند که خدمه کشتی ها و بخش دریایی باید بی طرف باقی بمانند و نباید سیاسی شوند!

تاکنون مقامات سازمان ملل به  این درخواست  پاسخ نداده اند.

بازنشر مرین‌پرس به نقل از تین‌نیوز

آخرین ویدئوهای دریایی:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

باید به سمت ایجاد بنادر «نسل سوم» برویم

چ اردیبهشت 5 , 1403
زمان مطالعه: 2 دقیقه تین نیوز دبیرکل انجمن کشتیرانی و خدمات وابسته ایران درخصوص الزامات تحقق شعار سال ۱۴۰۳ مبنی بر «جهش تولید با مشارکت مردم» و نقش مردم و فعالان اقتصادی در توسعه اقتصاد دریامحور، اظهار داشت: ظرفیت های بسیار خوبی در بنادر کشور، پسکرانه بنادر و حمل ونقل دریایی ایران برای […]

همچنین بخوانید: