آغاز عملیات تکثیر طبیعی آبزیان دریای خزر در بندر امیر آباد

زمان مطالعه: 1 دقیقه

مدیر کل دفتر توسعه و مدیریت بنادر ماهیگیری سازمان شیلات ایران، گفت: عملیات تکثیر طبیعی آبزیان دریای خزر به عنوان اقدام ارزشمند در احیا و بهسازی منابع آبزی دریای خزر با استفاده از امکانات و فضا‌های بنادر ماهیگیری قابل انجام است که این کار با همت شیلات مازندران و جامعه صیادی پیشرو استان، در بندر امیر آباد آغاز شده است.

آغاز عملیات تکثیر طبیعی آبزیان دریای خزر در بندر امیر آباد

الیاس واحدی در گفتگو با خبرنگار مانا با اشاره به اهمیت بنادر صیادی در طول نوار ساحلی دریای خزر اظهار داشت: از بنادر ماهیگیری مازندران به جهت دسترسی به پهنه‌های دریایی تعیین شده برای پرورش ماهی در قفس نیز می‌توان به عنوان سایت‌های پشتیبان مزارع پرورش ماهی در دریا بهره برداری کرد.

مدیر کل دفتر توسعه و مدیریت بنادر ماهیگیری سازمان شیلات ایران، ادامه داد: همچنین عملیات تکثیر طبیعی آبزیان دریای خزر نیز که اقدام ارزشمندی در احیا و بهسازی منابع آبزی این دریا محسوب می‌شود با استفاده از امکانات و فضا‌های بنادر ماهیگیری قابل انجام است که این کار با همت شیلات مازندران و جامعه صیادی پیشرو استان، در بندر امیر آباد آغاز شده است.

وی این اقدام را گامی مهم در راستای حفاظت و احیای ذخایر آبزیان دریای خزر عنوان کرد و گفت: امیدواریم به زودی شاهد انجام عملیات تکثیر طبیعی آبزیان دریای خزر در سایر بنادر فعال در نوار ساحلی دریای خزر نیز باشیم.

به گفته این مقام مسئول در سازمان شیلات ایران، واگذاری مدیریت بهره برداری بنادر مازندران به بخش غیردولتی نیز از اقدامات مثبت انجام شده در این استان محسوب می‌شود که با مشارکت تشکل‌های صیادی عملکرد موفقی داشته است.

بازنشر مرین‌پرس به نقل از مانا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

کاهش ۱۸ درصدی نرخ وقوع حوادث ناشی از کار در بنادر کشور/ ارتقای شرکت‌های خصوصی فعال در بنادر بازرگانی الزام آور است

ش اردیبهشت 22 , 1403
زمان مطالعه: 1 دقیقه به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان بنادرودریانوردی، عبدالله جعفری در نشست با مدیران بنادر استان بوشهر اظهار کرد: در سال 1402 با بیش از 158 میلیون تن نخلیه و بارگیری در بنادر کشور شمار حوادث با تداوم روند کاهشی در 6 سال اخیر مواجه بوده و بر […]
کاهش ۱۸ درصدی نرخ وقوع حوادث ناشی از کار در بنادر کشور/ ارتقای شرکت‌های خصوصی فعال در بنادر بازرگانی الزام آور است

همچنین بخوانید: