صرف شام کاپیتان، دلیل به گل نشستن کشتی نظامی آمریکا در بحرین!

زمان مطالعه: 1 دقیقه

صرف شام کاپیتان، دلیل به گل نشستن کشتی نظامی آمریکا در بحرین!
تین نیوز


نتایج تحقیقات درباره به گل نشستن کشتی آمریکایی در بحرین نشان می دهد افسری که کاپیتان کشتی در هنگام صرف غذا مسئولیت را به او واگذار کرده بود، از مسیر خارج شده و کشتی را به گل نشاند.

به گزارش تین نیوز به نقل از ایسنا، نتیجه تحقیقات درباره کشتی نیروی دریایی آمریکا که سال گذشته میلادی در بحرین به گل نشست، نشان می دهد این سانحه در پی استراحت یک افسر ارشد برای صرف شام روی داده است.

کشتی «الن شپرد» نیروی دریایی آمریکا در ۱۵ ژوئیه ۲۰۲۳ و در آستانه شرکت در یک رزمایش دریایی، تعمیرات خود را به تازگی انجام داده بود که در نزدیکی بندر «خلیفه بن سلمان» به گل نشست.

نتیجه تحقیقات که به تازگی منتشر شده، نشان می دهد افسر ارشدی که مسئولیت هدایت این کشتی را داشت به مدت تقریباً ۲۰ دقیقه برای صرف غذا پست خود را ترک کرد و در این بازه، فقدان آگاهی محیطی و عدم پیروی خدمه از پروتکل ها موجب شد کشتی به گل بنشیند.

تحقیقات نشان می دهد افسری که کاپیتان اصلی کشتی در این ۲۰ دقیقه هدایت کشتی را به او واگذار کرده بود برای اجتناب از برخورد با یک قایق ماهی گیری راه خود را کج کرده و به سوی آب های کم عمقی پیچید.

صبح روز بعد با بالا آمدن سطح آب و با کمک قایق های یدک کش بحرینی، این کشتی از ساحل دور شد و به فعالیت خود ادامه داد.

بازنشر مرین‌پرس به نقل از تین‌نیوز

آخرین اخبار دریایی:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

افسر کشتی غذا می‌خورد که کشتی به گل نشست!

ی اردیبهشت 23 , 1403
زمان مطالعه: 1 دقیقه   به گزارش مانا، نتیجه تحقیقات درباره کشتی نیروی دریایی آمریکا که سال گذشته میلادی در بحرین به گل نشست، نشان می‌دهد این سانحه در پی استراحت یک افسر ارشد برای صرف شام روی داده است. کشتی «الن شپرد» نیروی دریایی آمریکا در ۱۵ ژوئیه ۲۰۲۳ […]
افسر کشتی غذا می‌خورد که کشتی به گل نشست!

همچنین بخوانید: