بنادر بوشهر به تجهیزات مخابراتی ساحلی مجهز می شود

زمان مطالعه: 1 دقیقه

بنادر بوشهر به تجهیزات مخابراتی ساحلی مجهز می شود
تین نیوز


مدیرکل بنادر و دریانوری استان بوشهر گفت: با هدف رفع نقاط کور رادیویی و تقویت ارتباط رادیویی، بنادر این استان به ١۶ دستگاه وی.اچ.اف ساحلی و چهار دستگاه رادار و ۲ ایستگاه مخابراتی (بدون اپراتور) تجهیز می شود.

به گزارش تین نیوز به نقل از سازمان بنادر و دریانوردی، محمد شکیبی نسب با بیان اینکه بنادر استان بوشهر به ١۶ دستگاه وی.اچ.اف ساحلی و چهار دستگاه رادار و ۲ ایستگاه مخابراتی (بدون اپراتور) تجهیز می شود، اظهار کرد: ١۶ دستگاه وی.اچ.اف ساحلی پس از خریداری با هدف تقویت ارتباط شناورها با ایستگاه های مخابراتی در بنادر بوشهر، خارگ، دیلم، گناوه، لاور ساحلی، محمدعامری و جمال آباد، دیر و کنگان نصب خواهد شد.

شکیبی نسب بیان کرد: نصب چهار دستگاه رادار جدید نیز در مراکز کنترل مخابرات دریایی بوشهر، خارگ، دیر و عسلویه در دستور کار قرار گرفته است.

وی تصریح کرد: بزودی با نصب رادارهای جدید سطح نظارت ها بر آب های استان به میزان قابل توجهی افزایش می یابد.

شکیبی نسب ادامه داد: راه اندازی مرکز هماهنگی و کنترل اضطرار دریایی در بندر بوشهر نیز در دستور کار قرار گرفته است.

وی عنوان کرد: در این زمینه تدوین وظایف، تامین نیروی انسانی، مکان مناسب، ایجاد زیرساخت های مخابراتی رادیویی در دست مطالعه است.

شکیبی نسب افزود: با شناسایی نقاط کور رادیویی در آب های خلیج فارس بویژه در راس المطاف در آینده نزدیک تجهیزات جدید ارتباطی در بندر محمد عامری (شهرستان تنگستان) و روستای جمال آباد( شهرستان دیر ) نصب می شود.

وی افزود: کلیه ایستگاه های مخابراتی مجهز به دستگاه موقعیت یاب خودکار AIS می شوند که در این وضعیت تمامی شناورها در آب های ساحلی قابل رصد خواهند بود.

بازنشر مرین‌پرس به نقل از تین‌نیوز

آخرین ویدئوهای دریایی:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

به نحوه عبور از اقیانوس‌ها اشراف داریم

چ اردیبهشت 26 , 1403
زمان مطالعه: 1 دقیقه به گزارش خبرگزاری مهر، امیر دریادار شهرام ایرانی، فرمانده نیروی دریایی ارتش در همایش «اقتصاد و قدرت دریامحور» که در مرکز پژوهش‌های علمی و مطالعات استراتژیک خاورمیانه برگزار شد، ضمن تبریک به‌مناسبت فرارسیدن دهه کرامت گفت: نقش ما در حوزه اقتصاد دریامحور از زمان دفاع مقدس […]

همچنین بخوانید: