عملیات اجرایی بندر جدید لنگه تا پایان سال جاری

زمان مطالعه: 2 دقیقه

عملیات اجرایی بندر جدید لنگه تا پایان سال جاری
تین نیوز


مدیر بنادر و دریانوردی غرب هرمزگان، امروز چهارشنبه ۲۶ اردیبهشت، در نشست کارگروه توسعه دریا محور بنادر غرب هرمزگان در فرمانداری بندرلنگه اظهار داشت: این نشست با توجه به ابلاغ سیاست های کلان توسعه دریا محور از سوی مقام معظم رهبری به پیشنهاد سازمان بنادر در بزرگترین استان ساحلی تشکیل و متناظر با استان در سطح بنادر غرب استان هرمزگان نیز تشکیل شده است.

به گزارش تین نیوز به نقل از ایسنا، مرتضی سالاری مدیر بنادر و دریانوردی غرب هرمزگان، گفت: پس از صدور ابلاغیه اعضا، نخستین نشست کارگروه توسعه دریا محور به منظور فعال سازی ظرفیت های دریا، کرانه و پس کرانه های بکر سواحل، بنادر و جزایر خلیج فارس در حوزه های مختلف تجارت دریایی، شیلات، گردشگری و توسعه منابع انسانی مورد نیاز اقتصاد دریا پایه تشکیل شد.

 سالاری، با بیان اینکه توسعه دریا محور که اقتصاد دریا محور بخشی از آن است، افزود: در راستای ابلاغ سیاست های کلان توسعه دریا محور و بندهای ۹ گانه آن این نشست به پیشنهاد سازمان بنادر و دریانوردی تشکیل شده که همکاری همه ارگان ها و سازمان های مربوطه را می طلبد.

وی با اشاره به توسعه سرمایه گذاری و فعالیت های اقتصادی در سواحل، توسعه ترانزیت و ایجاد فرصت های جدید شغلی، توسعه منابع انسانی در حوزه دریا بیان کرد: با توجه به ظرفیت های بکر در حوزه سواحل، بنادر و جزایر غرب استان بر روی این مباحث در کارگروه های توسعه دریا محور بحث و بررسی خواهد شد.

وی یادآور شد: با توجه به مطالعاتی که در گذشته از سوی سازمان بنادر و دریانوردی در حوزه شناسایی فرصت های سرمایه گذاری در بنادر و جزایر از جمله طرح ICZM و بهره مندی سواحل و جزایر استان هرمزگان از تمامی ظرفیت ها، برنامه هایی نیز به بنادر غرب استان هرمزگان ابلاغ شده که یکی از اقدامات مهم و راهبردی آن در سال جاری آغاز عملیات اجرایی توسعه جدید بندر لنگه در مکانی جدید است که تا پایان سال به انجام خواهد رسید.

مدیر بنادر و دریانوردی غرب هرمزگان با اشاره به اینکه توسعه زیرساخت ها و امکانات دریایی و بندری بندر ابوموسی و همچنین احداث و نصب سه فروند اسکله گردشگری در بنادر کنگ، لنگه و مقام انجام شده و در حال بهره برداری است.

بازنشر مرین‌پرس به نقل از تین‌نیوز

آخرین ویدئوهای دریایی:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

ماهیگیران کوچک به دنبال راهکار نوآورانه

چ اردیبهشت 26 , 1403
زمان مطالعه: 2 دقیقه گروه دانش دریا – امید عباسی – ماهیگیران در مقیاس کوچک در کرواسی و یونان در حال یافتن راه‌های جدیدی برای رویارویی با چالش‌های زیست محیطی و اقتصادی هستند. ماهیگیران در مقیاس کوچک نیمی از شاغلان در بخش ماهیگیری اروپا را تشکیل می‌دهند. با این حال […]

همچنین بخوانید: