منشور راهبردی اهداف و اقدامات عملیاتی حوزه HSE در حوزه بنادر تشریح شد

زمان مطالعه: 3 دقیقه

منشور راهبردی اهداف و اقدامات عملیاتی حوزه HSE در حوزه بنادر تشریح شد
تین نیوز


مدیر ایمنی، بهداشت و محیط زیست(HSE) با اشاره به کاهش نرخ حوادث و سوانح در منطقه ویژه اقتصادی بندر امام خمینی(ره) نسبت به سال های گذشته گفت: در قالب منشور راهبردی اهداف و اقدامات عملیاتی حوزه HSE، برنامه هایی به صورت اختصاصی برای بنادر تهیه و تدوین شده است.

به گزارش تین نیوز به نقل از اداره کل بنادر و دریانوردی، عبدالله جعفری مدیرکل ایمنی، بهداشت و محیط زیست(HSE) سازمان بنادر و دریانوردی در نشست مشترک با مدیران و کارشناسان حوزه ایمنی، بهداشت و محیط زیست منطقه ویژه اقتصادی بندر امام خمینی(ره) ضمن تبیین و تشریح منشور راهبردی اهداف و اقدامات عملیاتی در این حوزه، پیگیری، نظارت و تطبیق کامل الزامات ایمنی و توسعه و ترویج فرهنگ ایمنی بین آحاد مدیران و کارکنان را دو راهبرد عمده در این بندر بزرگ تجاری عنوان کرد.

در جریان این نشست که با حضور ابوطالب گرایلو مدیرکل بنادر و دریانوردی استان خوزستان، جمعی از اعضای شورای اداری این اداره کل و کارشناسان HSE شرکت های بخش خصوصی مجتمع بندری امام خمینی(ره) برگزار شد، مفاد منشور راهبردی اهداف و اقدامات عملیاتی حوزه بنادر تبیین و تشریح شد.

جعفری با اشاره به وظایف حاکمیتی سازان بنادر و دریانوردی به عنوان متولی ایمنی بنادر کشور که نقش عمده ای در تجارت، صادرات و واردات کالاهای اساسی دارند و همچنین در راستای حفظ ارکان پایداری و تداوم کارکرد بنادر، برنامه ها و اقدامات متعددی را برنامه ریزی و سیاست گذاری کرده است.

وی تصریح کرد: سازمان بنادر و دریانوردی در قالب این اقدامات و برنامه ها قصد دارد همراه با ارائه خدمات ارزان تر و سریع تر به مشتریان، شاهد بنادر ایمن تری باشد که در آن تمامی نیروهای انسانی شاغل در محیط کار ایمن مشغول به فعالیت باشند.وی در تبیین برنامه ها و اقدامات متعدد این حوزه برای ایمن تر کردن بنادر، ارتقاء فرهنگ عمومی ایمنی برای مدیران و کارکنان با برگزاری دوره های توجیهی و آموزشی متناوب و پیوسته، ارزیابی و تطبیق استانداردها و الزامات این حوزه را از اهم این برنامه ها برشمرد.

مدیر ایمنی، بهداشت و محیط زیست(HSE) در خصوص راهبردهای ایمنی در سطح منطقه ویژه اقتصادی بندر امام خمینی(ره) با اشاره به موفقیت های اخیر این بندر بزرگ تجاری در کاهش نرخ حوادث و سوانح در مقایسه با سال های گذشته و تلاش بی وقفه مدیران و کارشناسانHSE بخش های مختلف این اداره کل اظهارداشت: در قالب منشور راهبردی اهداف و اقدامات عملیاتی حوزه HSE، برنامه هایی به صورت اختصاصی برای بنادر تهیه و تدوین شده است.

وی پیگیری، نظارت و تطبیق شاخص های HSE در بخش های حاکمیتی و شرکت های بخش خصوصی و ارتقاء فرهنگ ایمنی بین آحاد مدیران و کارکنان را از اهم این برنامه ها دانست تا در ادامه روند مثبت ارتقاء شاخص های ایمنی شاهد تداوم این روند در سال 1403 باشیم.

ابوطالب گرایلو مدیرکل بنادر و دریانوردی استان خوزستان در این نشست با بیان اینکه بخش عمده ای از فعالیت های جاری در بنادر کشور، از جمله منطقه ویژه اقتصادی بندر امام خمینی(ره) با همکاری کارگزاران و فعالان بخش خصوصی انجام می شود، تمرکز بر نظارت بر فعالیت های این دسته از فعالان را مهم عنوان کرد و تصریح کرد: ناظران و کارشناسان HSE می باید به منظور اجرا و پیاده سازی الزامات ایمنی تمام همت و تلاش خود را به کار بگیرند.

گرایلو گردآوری و ارائه مستندات در فرآیند ارزیابی و ممیزی را یکی از عوامل مهم در موفقیت در این فرایند عنوان کرد که می تواند بخش عمده ای از کوشش ها و فعالیت های این اداره کل در زمینه پیاده سازی الزامات و ارتقاء شاخص های ایمنی را منعکس کند.

در ادامه این نشست با اهدای لوح سپاس به امضای محمدحسن نامی رئیس سازمان و دبیر شورایعالی مدیریت بحران که در آن به تلاش های اداره کل بنادر و دریانوردی استان خوزستان در عرصه های مدیریت بحران، امدادرسانی و عمل به مسئولیت های اجتماعی اشاره شده بود، از زحمات ابوطالب گرایلو و کارکنان این اداره کل قدردانی شد.

بازنشر مرین‌پرس به نقل از تین‌نیوز

آخرین ویدئوهای دریایی:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

۷ شهر جدید و یک شهرک ساحلی وارد مدار  مدیریت اجرایی شد

چ اردیبهشت 26 , 1403
زمان مطالعه: 3 دقیقه  سرپرست شرکت عمران شهرهای جدید گفت: هفت نقطه از ۲۷ سکونتگاه هدف‌گذاری شده در دولت سیزدهم شامل ۶ شهر جدید و یک شهرک ساحلی وارد مدار مدیریت اجرایی و فرآیند عملیاتی شد.به گزارش اقتصادسرآمد، «سعید غفوری»‌ با اشاره به هدفگذاری دولت برای اجرای سیاست های کلی […]

همچنین بخوانید: