ناوگروه ۸۶ نداجا آمریکا را تحقیر کرد

زمان مطالعه: 3 دقیقه

به گزارش خبرگزاری مهر، همزمان با فرا رسیدن ۲۷ اردیبهشت ماه سالروز ورود ناوگروه ۸۶ نداجا متشکل از ناوشکن تمام ایرانی دنا و ناو بندر مکران از مأموریت یک دور گردش پیرامون کره زمین، مراسمی با حضور فرماندهان ارشد نظامی و انتظامی هرمزگان و فرماندهان و کارکنان نیروی دریایی ارتش در منطقه یکم دریایی امامت برگزار شد.

در این مراسم، امیر دریادار دوم جلیل مقدم ارشد نظامی آجا در استان هرمزگان و جانشین قرارگاه مقدم ناوگان جنوب نداجا حرکت بزرگ ناوگروه ۸۶ را فاتح قله‌های عزتمندی و اقتدار جمهوری اسلامی ایران دانست و گفت: دور افتخار و اقتدار ناوگان نظامی ایران اسلامی گرداگرد کره زمین، با ابعاد و اهداف از پیش تعیین شده، دارای تأثیرات بسیار چشمگیر و عزت آفرین در سطح بین الملل و منطقه بود و این مهم عمق راهبردی نظام جمهوری اسلامی ایران را در مرزهای دریایی هزاران کیلومتر جابجا کرد.

دریادار دوم مقدم، حضور جوانان برومند ایران اسلامی در ناوگروه ۸۶ که توانستند برای اولین بار در تاریخ ایران زمین با ناو شکن تمام ایرانی پیرامون کره زمین را دور بزنند، در راستای جامعه عمل پوشاندن به فرمان ولی امر زمان خود و بیانیه گام دوم انقلاب توصیف کرد و گفت: ناوگروه ۸۶ توانست با اهتزاز پرچم مقدس ایران اسلامی در عمق اقیانوس‌ها، پیام صلح و دوستی ملت شریف و نجیب ایران را به دنیا مخابره کنند.

ارشد نظامی ارتش در هرمزگان افزود: با حضور ناوگروه ایرانی در ۷ دریا، ۳ اقیانوس، ۵ تنگه راهبردی و استقرار در بنادر ۳ قاره جهان، پیام خودکفایی، خوداتکایی جمهوری اسلامی ایران در علم، در فناوری، در صنعت دریایی و در قدرت نظامی دریایی که مؤلفه اصلی و تأثیرگذار قدرت دریایی می‌باشد، برای جهانیان به نمایش گذاشت.

جانشین قرارگاه مقدم ناوگان جنوب نداجا، اظهار داشت: حضور در این مأموریت طولانی و دشوار شایستگی‌های صنعت کشتی‌سازی نیروی دریایی و وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح و علم و دانش فرزندان شایسته ایران را در یکی از پیچیده‌ترین و دشوارترین عرصه‌های دریانوردی به اثبات رساند.

وی، دریانوردی در اقیانوس‌های وحشی و عبور از طوفان‌های سهمگین اقیانوسی را نشان از حضور کارکنانی با اراده و ایمان، با شجاعت و ایثار و وطن پرستی و متخصص و با تجربه‌های لازم با بهره‌گیری از تجهیزات بومی دارایی کفایت دانست و گفت: معنی این مهم این است که فقط یک ابر قدرت دریایی می‌تواند اینگونه باشد.

دریادار دوم جلیل مقدم، گفت: مأموریت ناوگروه ۸۶ یک سفر یا دریانوردی عادی نبود بلکه هم اقتدار دریایی و هم اقتدار علمی صنعتی و فناوری ایران را به نمایش گذاشت.

این مقام نظامی، موفقیت ناوگروه رزمی ۸۶ نداجا را گام اساسی و تاریخی در مسیر سیادت و آقایی ملت ایران تصریح کرد و گفت: نیروی دریایی راهبردی ارتش جمهوری اسلامی ایران با اعزام ناوگروه ۸۶ رزمی به مأموریت اقتدار ۳۶۰ در نظم جدید جهانی، اقتدار نظام اسلامی را روی موج دریاها و اقیانوس‌ها به نمایش گذاشت و آمریکا را تحقیر کرد.

وی ابراز امیدواری کرد: این سرآغاز تاریخ جدید برای تولید و رشد قدرت دریای جمهوری اسلامی ایران است که با این گونه مأموریت‌ها آغاز شده و با قدرت و اقتدار تداوم خواهد داشت.

منبع

آخرین ویدئوهای دریایی:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

پاداش ویژه وزیر صمت به کارگران ایزوایکو – ایزوایکو

پ اردیبهشت 27 , 1403
زمان مطالعه: 3 دقیقه دکتر علی آبادی وزیر صنعت، معدن و تجارت در جریان بازدید از مجتمع کشتی سازی و صنایع فراساحل ایران برای کارگران ایزوایکو پاداش ویژه در نظر گرفت. به گزارش مرکز ارتباطات و امور بین الملل ایزوایکو، دکتر علی […]

همچنین بخوانید: