ضرورت ساماندهی شناور‌های فاقد هویت در سواحل بوشهر

زمان مطالعه: 1 دقیقه

ضرورت ساماندهی شناور‌های فاقد هویت در سواحل بوشهر

 

به گزارش خبرنگار مانا از بوشهر، سرهنگ عبدالله خسروی در جلسه هماهنگی امنیت دریانوردی با بیان اینکه امنیت دریا نتیجه و تلاش همه دستگاه‌ها و سازمان‌های متولی است اظهار داشت: خلیج فارس یک گنجینه بزرگ در زمینه‌های مختلف در مرزهای جمهوری اسلامی ایران و در استان بوشهر قرار دارد و باید به‌صورت صحیح از آن استفاده شود.

وی افزود: دستگاه‌ها و نهادهای مختلف برای بهتر استفاده کردن از دریا باید براساس حق و تکلیف سازمانی باشد.

فرمانده مرزبانی استان بوشهر امنیت را یک پدیده چند‌وجهی اعلام و بیان کرد: با تلاش همه دستگاه‌های متولی امنیت پایداری در مرزهای دریایی خلیج فارس و نوار ساحلی استان بوشهر حاکم است.

خسروی با تأکید بر توجه به حقوق عامه و مردم بر اساس قانون اضافه کرد: ساماندهی شناورهای فاقد هویت باید به‌صورت جدی توسط همه دستگاه‌های متولی پیگیری و اجرایی شود.

وی کنترل و مراقبت از مرز را یکی از وظایف اصلی فرماندهی مرزبانی دانست و بیان کرد: در این عرصه فرماندهی مرزبانی استان بوشهر با تمام توان تلاش می‌کند.

فرمانده مرزبانی استان بوشهر با بیان اینکه همه سازمان‌ها و نهادهای مختلف باید در راستای استفاده بهینه مردم از نعمت خدادادی دریا در حوزه گردشگری و تفریحی تلاش و بسترهای مناسب فراهم شود افزود: استیفای حقوق مرزنشینان باید به‌صورت جدی انجام شود که در این زمینه مرزبانان تلاش و اهتمام لازم دارند.

خسروی حفظ ذخایر آبزیان در خلیج‌فارس را رسالت همگانی دانست و اضافه کرد: مبارزه با صید ترال که بزرگترین خسارت را به منابع آبزیان در خلیج‌فارس وارد می‌کند به‌صورت جدی با همکاری و هماهنگی دستگاه‌های مرتبط دنبال می‌شود.

وی بیان کرد: استفاده از امکانات و سامانه‌های الکترونیکی و اپتیکی در دریا که باعث افزایش امنیت و کاهش جرائم می‌شود در اولویت برنامه مرزبانی استان بوشهر قرار دارد.

بازنشر مرین‌پرس به نقل از مانا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

زنان؛ طراحان آینده ایمنی دریایی

ش اردیبهشت 29 , 1403
زمان مطالعه: 1 دقیقه سیدابوالفضل جعفری‌نژاد مترجم دبیر کل سازمان بین‌المللی دریانوردی (IMO) با بیان اینکه، امسال روز جهانی زن در دریانوردی با شعار «افق‌های امن: زنان، طراحان آینده ایمنی دریایی» برگزار می‌شود، گفت: «این شعار، نقش محوری زنان را در ارتقای تدابیر ایمنی در صنعت دریانوردی به تصویر می‌کشد […]
آرسنیو دومینگز

همچنین بخوانید: