۱۴۰۳ سالی مهم و حیاتی برای شکوفایی ظرفیت‌های مجتمع بندری نگین/ پیشگامی بندر بوشهر در جذب سرمایه گذاران

زمان مطالعه: 2 دقیقه

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان بنادر و دریانوردی، حسین یداللهی در نشست کمیته بازاریابی و سرمایه‌گذاری بنادر استان بوشهر اظهار داشت: در شرایط کنونی مهم‌تر از خود بازار حفظ فضای بازار است که این مهم باید مورد توجه جدی تیم مدیریتی اداره کل بنادر و دریانوردی استان بوشهر قرار گیرد.

وی بیان کرد: در این زمینه باید با پیاده‌سازی نگاه بلندمدت و همچنین اجرا طرح جامع برای جذب سرمایه‌گذاران تلاش کرد که در بندر بوشهر این مهم به بهترین شکل محقق شده است.

مدیرکل امور اقتصادی و مناطق سازمان بنادر و دریانوردی تصریح کرد: در استان بوشهر با تلاش ویژه اداره کل بنادر و دریانوردی استان با وجود برخی چالش‌ها سرمایه ‌گذاران متعددی داوطلب فعالیت شدند که این نشان از عملکرد شایسته و قابل تقدیر استان بوشهر است‌‌.

یداللهی اظهار کرد: سال جاری برای بوشهر و بویژه مجتمع بندری نگین سالی مهم و حیاتی است که باید از ظرفیت بوجود آمده نهایت استفاده صورت گیرد.

افزایش ۱۸ برابری ترانزیت نفتی و غیرنفتی در بنادر استان بوشهر

محمد شکیبی نسب، مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر نیز گفت: از پنج سال منتهی به بهمن ماه سال قبل تنها ۲۵ هزار ترانزیت نفتی و غیرنفتی در بنادر این استان انجام شده بود که این میزان در سه ماهه اخیر با افزایش ۱۸ برابری به ۴۵۰ هزار تن رسیده است.

وی افزود: با هدف تسهیل در فرایند ترانزیت و جلب رضایت شرکت‌های داوطلب ترانزیت از بندر بوشهر بیش از ۲۵ نشست تعاملی با دستگاه‌های ذیربط برگزار شده است.

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر ادامه داد: روند ترانزیت در بندر بوشهر به نحوی محقق شده که در برخی از روزها بین یک هزار و ۲۰۰ تا یک هزار و ۴۰۰ تانکر پذیرش شدند.

شکیبی نسب اضافه کرد: با هدف توسعه صادرات مجتمع بندری نگین اکنون پایانه صادراتی این مجتمع با ۷۰ درصد پیشرفت فیزیکی در دست اجرا است و اسکه این پایانه پیشرفت ۹۸ درصدی دارد.

وی در بخش دیگری از صحبت‌های خود گفت: با هدف حمایت و بهبود وضعیت معیشت بازنشستگان انتظار می‌رود پویایی تعاونی‌های بندری به طور ویژه در دستور کار قرار گیرد.

در حاشیه این نشست از فعالان کمیته بازاریابی و سرمایه گذاری اداره کل بنادر و دریانوردی اداره کل بنادر و دریانوردی استان بوشهر تجلیل شدند.


بازنشر مرین‌پرس به نقل از سازمان بنادر و دریانوردی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

راه اندازی مسیر جاده‌ای توسط بندر صلاله عمان

ی اردیبهشت 30 , 1403
زمان مطالعه: 2 دقیقه   به گزارش گروه بین‌الملل مانا به نقل از ترید ویندز؛ بندر صلاله عمان یک سرویس چند وجهی زمینی به منظور پرهیز خطوط کشتیرانی از دریای سرخ راه اندازی کرده که این بندر را به بندر جده عربستان متصل کرده و جایگزین مناسبی برای تغییر مسیر […]
راه اندازی مسیر جاده‌ای توسط بندر صلاله عمان

همچنین بخوانید: