بررسی مشکلات و موانع تجاری فعالین اقتصادی و ذینفعان بندری در بندر چابهار

زمان مطالعه: 1 دقیقه

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان بنادر و دریانوردی، در جلسه ای با حضور مدیران بخشهای دولتی،‌ گروه کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران، شرکتهای حمل و نقل بین المللی و داخلی، صاحبان کالا و فعالین اقتصادی و شرکتهای فعال راهبری پایانه های اصلی بنادر شهید بهشتی و شهید کلانتری برگزار شد؛ موانع و مشکلات فعالیتهای تجاری و بازرگانی بندر چابهار مورد بررسی قرار گرفت.

افزایش سرویس‌های حمل و نقل دریایی و تامین کانتینر مورد نیاز صاحبان کالا و افزایش مبادی و مقاصد دریایی جهت نقل و انتقال کالا به بندر چابهار، سرعت در انجام خدمات و تشریفات ورود و خروج کالا، امکان بررسی ایجاد تنوع در رویه های گمرکی و گروه‌های کالایی، رفع مشکلات در فرآیند ارایه خدمات توسط تجهیزات تخلیه و بارگیری و مشکلات صاحبان کالا مربوط به بیمه آتش سوزی کالا در بنادر از موارد مهم مطروحه این جلسه بود.

در ادامه راهکارهای رفع موانع توسط مدیران مربوطه و با حضور فعالین بخش خصوصی ارائه و تصمیمات لازم اتخاذ شد.

پیگیری‌دقیق رفع مشکلات تا حصول نتیجه مطلوب از دیگر تصمیمات جلسه امروز بود.

بازنشر مرین‌پرس به نقل از سازمان بنادر و دریانوردی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

بندر چابهار نماد ژئواکونومی ایرانی

ی اردیبهشت 30 , 1403
زمان مطالعه: 1 دقیقه   بحث ژئواکونومی امروز یکی از مباحث عمده در آیین کشورداری و حکمرانی اقتصادی- سیاسی است؛ ژئواکونومی شاخه‌ای از ژئوپلیتیک است، ولی تفاوت‌هایی با آن دارد و بازیگران متعددی در آن درگیر می‌شوند که بر پیچیدگی این رویکرد می‌افزاید. ابزارهای مورد استفاده در ژئواکونومی نیز علاوه […]
بندر چابهار نماد ژئواکونومی ایرانی

همچنین بخوانید: