بالابر ۳۲ متری در بندر امام خمینی پس از ۴ سال به چرخه بهره برداری بازگشت

زمان مطالعه: 1 دقیقه

بالابر ۳۲ متری در بندر امام خمینی پس از ۴ سال به چرخه بهره برداری بازگشت
تین نیوز


یک دستگاه بالابر ۳۲ متری اسکای لیفت پس از ۴ سال خارج از سرویسی با اتکا به توانمندی متخصصان و شرکت دانش بنیان داخلی تحت تعمیرات اساسی قرار گرفت و به چرخه بهره برداری بازگشت.

به گزارش تین نیوز به نقل از اداره کل بنادر و دریانوردی خوزستان، محمد نظری معاون فنی و نگهداری این اداره کل با بیان اینکه یک دستگاه بالابر ۳۲ متری اسکای لیفت پس از ۴ سال خارج از سرویسی با اتکاء به توانمندی متخصصان و شرکت دانش بنیان داخلی تحت تعمیرات اساسی قرار گرفت و به چرخه بهره برداری بازگشت. اظهار کرد: با توجه به قدمت تجهیز مذکور و اعمال تحریم های ظالمانه که موجب عدم دسترسی و ارائه خدمات پشتیبانی منظم و به هنگام شد و از آنجا که این تجهیز نقش مهمی در عملیات تعمیر و نگهداری شبکه برق و روشنایی مجتمع بندری ایفا می کند، از منابع داخلی و توان متخصصان داخلی به منظور انجام تعمیرات لازم مورد نیاز بهره گرفته شد.

نظری افزود: پس از برگزاری فرآیند مناقصه عمومی و شناسایی شرکت کارگزار توانمند داخلی، تعمیرات دستگاه بالابر شامل بازسازی و نوسازی سیستم های هیدرولیک، موتوری و بازسازی بدنه و در نهایت طراحی و نصب سیستم کنترل جدید طی مدت ۲ سال با اعتباری بالغ بر ۶۰ میلیارد به یک شرکت دانش بنیان ایرانی واگذار شد.

وی با اشاره به اینکه تأمین برخی از قطعات یدکی مورد نیاز این تجهیز در قالب قرارداد در حال پیگیری است، خاطرنشان کرد: دستگاه مذکور پس از انتقال به مجتمع بندری امام خمینی(ره) و گذراندن آزمایش های فنی و عملیاتی و آموزش کاربری آن موفق به دریافت گواهی نامه ایمنی شده و به منظور بهره گیری عملیاتی در اختیار بهره بردار قرار گرفت.

بازنشر مرین‌پرس به نقل از تین‌نیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

کشف 120000 لیتر نفت گاز غیرمجاز توسط یگان حفاظت مجتمع بندری شهید رجایی

د اردیبهشت 31 , 1403
زمان مطالعه: 1 دقیقه به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بنادر و دریانوردی، سرهنگ حمید بیرانوند با اعلام این خبر گفت: مأمورین یگان حفاظت بندر شهید رجایی در راستای اقدامات پیشگیرانه حفاظتی و رصد انتظامی فعالیت های بندری در تاریخ 8/2/1403 به محموله کانتینری یک دستگاه کشنده، مشکوک که ضمن تحقیق […]
کشف 120000 لیتر نفت گاز غیرمجاز توسط یگان حفاظت مجتمع بندری شهید رجایی

همچنین بخوانید: