آمار واردات فیله تازه ماهی تیلاپیا به آمریکا

زمان مطالعه: 2 دقیقه

آمار واردات فیله تازه ماهی تیلاپیا به آمریکا

مارس 2024
هنگامی که ارقام منتشر شده توسط سازمان آمار ایالات متحده در مورد واردات فیله تازه تیلاپیا به ایالات متحده در ماه مارس را بررسی می کنیم، متوجه برخی شگفتی‌ها و ارقام تعجب‌آور می‌شویم.

 

اگر به کل بازار نگاه کنیم، شاهد افت 20 درصدی واردات در ماه مارس و همچنین افت 20 درصدی برای کل سه ماهه اول در مقایسه با مدت مشابه سال قبل خواهیم شد. این کاهش سه ماهه شامل 242.000 پوند در هفته از شرکتRegal Springs  (هم مکزیک و هم هندوراس با هم) و 44.000 پوند در هفته از شرکتRainforest  در کاستاریکا است. این کاهش تا حدی با افزایش واردات حدود 60.000 پوندی در هفته از برزیل و حدود 21.000 پوند در هفته از کلمبیا جبران شده است.

 

مهم است که بر افزایش مشارکت صادرکنندگان برزیلی در بازار تأکید شود. آن‌هادر طول سال 2023 هر هفته به طور متوسط 92.000 پوند به آمریکا صادر کردند و میانگین سه ماهه اول امسال به 137.000 پوند در هفته رسیده است که 49 درصد افزایش داشته است. اما حتی چشمگیرتر از آن افزایش صادرات آن‌ها در سه ماهه اول 2024 در مقایسه با سه ماهه اول 2023 است که تقریباً 79٪ افزایش داشته است. با این جهش در صادرات، برزیل با یک درصد کمتر از کاستاریکا به عنوان دومین صادرکننده بزرگ فیله تیلاپیای تازه به بازار ایالات متحده، پس از کلمبیا(که در رتبه نخست قرار دارد)را کسب کرده است. در زیر خلاصه ای از سهم بازار بر اساس مبدا طی سه ماهه اول در چهار سال گذشته آمده است:

 

  • آمار واردات آمریکا
  • فیله تازه تیلاپیا بر اساس کشور مبدا / سهم بازار
  • (از ابتدا تا مارس 2024)

در زیر می‌توانید آمار دقیق ماهانه سال‌های 2023 و 2024 را مشاهده کنید.


برخی از نکات تکمیلی:

  • اگرچه کلمبیا در سه ماهه اول 2024 در مقایسه با سه ماهه چهارم 2023 شاهد کاهش حدود 14 درصدی بود، اما با رفع مشکلاتی که در تولید تیلاپیاداشته‌اند، اعداد سه ماهه گذشته نسبت به آنچه انتظار می رفت داشته است.
  • شرکت مکزیکی Regal Springs در ماه مارس برای اولین بار از آگوست سال گذشته محصول خود را به ایالات متحده صادر کرد.
  • ماه مارس به دلیل ایام مذهبی مسیحیان، معمولا بیشترین مصرف فیله تیلاپیا تازه را داریم. با این وجود، مارس گذشته شاهد ضعیف‌ترین حجم مصرف در طول 12 سال گذشته بود.
  • جالب است که ببینیم عرضه ازRegal Springs در مکزیک و هندوراس، Rainforest  در کاستاریکا و تولیدکنندگان کلمبیایی برای بقیه سال چگونه خواهد بود، زیرا همه آن‌ها سعی می‌کنند تا از مشکلاتی که در تولیدتیلاپیا که در چند ماه گذشته با آن مواجه بوده‌اند خلاص شوند.

 

  • آمار واردات آمریکا
  • فیله تازه تیلاپیا بر اساس کشور مبدا
  • میانگین واردات در هر هفته بر اساس پوند

 

تعداد بازدید: ۰

لینک کوتاه: کپی کن!

بازنشر مرین‌پرس به نقل از اتحادیه تولید و تجارت آبزیان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

ارتقای وضعیت ایمنی شرکت‌های خصوصی فعال در بنادر/ الزام شرکت‌های خصوصی به کسب حداقل امتیاز لازم برای ادامه فعالیت در بنادر

د اردیبهشت 31 , 1403
زمان مطالعه: 2 دقیقه به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بنادر و دریانوردی، عبداله جعفری طی نشست های مشترک با مدیر و معاونین بنادر غرب استان هرمزگان و مدیران و کارشناسان HSE شرکت‌های خصوصی فعال در بندرلنگه ابراز امیدواری کرد با توجه به نگاه ویژه مدیرعامل و اعضای هیات عامل […]
ارتقای وضعیت ایمنی شرکت‌های خصوصی فعال در بنادر/ الزام شرکت‌های خصوصی به کسب حداقل امتیاز لازم برای ادامه فعالیت در بنادر

همچنین بخوانید: