کشف ۱۲۰ هزار لیتر گازوییل غیرمجاز در مجتمع بندری شهید رجایی

زمان مطالعه: 2 دقیقه

کشف ۱۲۰ هزار لیتر گازوییل غیرمجاز در مجتمع بندری شهید رجایی
تین نیوز


سرپرست فرماندهی یگان حفاظت سازمان بنادر و دریانوردی از کشف حدود ۱۲۰ هزار لیتر نفت گاز (گازوییل) غیرمجاز از طریق جاسازی در تعداد ۶ دستگاه کانتینر ۲۰ فوت در مجتمع بندری شهید رجایی خبر داد.

به گزارش تین نیوز به نقل از سازمان بنادر، سرهنگ حمید بیرانوند از کشف ۱۲۰ هزار لیتر نفت گاز غیرمجاز توسط یگان حفاظت مجتمع بندری شهید رجایی خبر داد و گفت: مأمورین یگان حفاظت بندر شهید رجایی در راستای اقدامات پیشگیرانه حفاظتی و رصد انتظامی فعالیت های بندری در (۸ اردیبهشت ماه) امسال به محموله کانتینری یک دستگاه کشنده، مشکوک شدند و ضمن تحقیق پیرامون موضوع، بررسی میدانی با اشراف اطلاعاتی و هماهنگی مقام قضائی محموله یاد شده و سایر محموله های مشکوک و رسیده از مبدأ مشترک را مورد بررسی و بازگشایی قرار دادند که برابر شواهد و برخلاف مندرجات بارنامه که سنگ کوپ مرمریت عنوان شده بود.

وی افزود: محتوای تعداد ۶ دستگاه کانتینر (حدوداً ۱۲۰ هزار لیتر)، مواد مایع با ظن نفت گاز تشخیص داده شد که در این راستا پس از تشکیل پرونده قضائی نمونه های مواد مکشوفه به آزمایشگاه ارسال و از سوی اداره کل استاندارد استان هرمزگان نفت گاز تشخیص و در تاریخ بیست و ششم اردیبهشت ماه ابلاغ شد و پرونده قضائی مربوطه از طریق دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان بندرعباس در حال رسیدگی است.

به گفته سرپرست فرماندهی یگان حفاظت سازمان بنادر و دریانوردی، کارکنان یگان حفاظت این سازمان، تحت تعلیمات دادستان در حوزه های قضائی مربوطه، ضابطه خاص محسوب شده و همواره با تعهد و مهارت شغلی در راستای حفظ سرمایه صاحبان کالا و سرمایه گذاران کوشیده و در این راستا تلاش بی شائبه آنان در حفظ امنیت عمومی پایدار در بنادر قابل تقدیر است.

سرهنگ بیرانوند افزود: مقام معظم رهبری، نقش دریاها و توسعه دریا محور در اقتصاد کشور را اثرگذار و محوری می دانند و به تبع آن، ما بر این باوریم امور امنیت پایدار که یگان حفاظت در حوزه انتظامی و حفاظت فیزیکی نقش اصلی را برعهده دارد و در همین راستا تربیت افسران تراز انقلاب در سه حوزه مهارتی (عمومی و تخصصی)، حقوق شهروندی و بصیرتی با جدیت دنبال می شود.

بازنشر مرین‌پرس به نقل از تین‌نیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

آیت‌الله موحدی کرمانی رئیس مجلس خبرگان شد

س خرداد 1 , 1403
زمان مطالعه: 2 دقیقه   به گزارش مانا، در جریان برگزاری مراسم افتتاحیه ششمین دوره مجلس خبرگان رهبری، آیت الله محمدعلی موحدی کرمانی در شرایطی که  83 عضو خبرگان در جلسه حضور داشتند، با 55 رأی به‌عنوان رئیس مجلس خبرگان رهبری در دوره جدید انتخاب شد. پیش از این آیت الله […]
آیت‌الله موحدی کرمانی رئیس مجلس خبرگان شد

همچنین بخوانید: